S&P Dow Jones Endeksleri, TSİ dün akşam itibariyle artık Bitcoin, Ethereum ve iki kripto paranın birleşimi olan “MegaCap” endekslerini kullanıcılara sunmaya başladı.

Endekslerin kısaltmaları da sırasıyla SPBTC, SPETH ve SPCMC oldu. Veriler ise daha önce de açıklandığı gibi Lukka firmasından alınacak.

Bu hamlenin ardından artık başta Wall Street olmak üzere geleneksel finans piyasası yatırımcıları da en büyük kripto paraların fiyat hareketlerini rahatça takip edebilecekler. S&P’den yapılan açıklamada bir varlığın fiyatını dolar olarak değil, puan olarak sunmak için de Lukka Prime’ın “Adil Piyasa Değeri Fiyatlandırması” metodolojisinin kullanıldığı belirtildi.

ABD saatiyle pazartesi öğleden sonra bu metodolojinin puan değerlemeleri ise şu şekilde oluştu:

S&P sözcüsü Ray McConville her endeksin gerçek fiyatı değil, fiyat değerlenmesini ölçtüğünü belirtti ev şu ifadeleri kullandı:

“İki endeksi karşılaştırdığımız zaman yılbaşından bu yana, Bitcoin’in değer olarak 95.67 büyüdüğünü görüyoruz. ETH ise yılbaşından bu yana yüzde 273.72 değer kazandı. Gerçek endeks değeri, bu endekste zamanla oluşan değer değişimi kadar önemli değildir”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl