Spot işlem hamlesi yapan BitMEX 14 kripto para ekledi

En büyük türev borsalarından biri olan ve kısa zaman önce spot işlem piyasasına da giren BitMEX, içinde diğer kripto para borsalarının da token'larının olduğu 14 coin'i 1 aylık süre içinde bünyesinde listeledi.

BitMEX’in türev piyasaların ötesinde artık spot işlemlere de önem veren yeni politikası, borsanın 1 ay gibi kısa bir süre içinde 14 yeni kripto parayı sisteme eklemesiyle devam ediyor. Artık diğer şirketler gibi daha geleneksel bir kripto para borsası olmak isteyen BitMEX, takas kontratlarının da trade edilmesine olanak sağlıyor.

Şirket son haftalardaki spot işlem adımıyla içinde OKX, FTX ve Cryptocom gibi borsaların token’larının da olduğu coin’leri ekledi.

BitMEX’in Eylül ayından bu yana eklediği coin’ler şu şekilde:

USDC, TRON, SOL, DAI, FTM, BUSD, AAVE, SHIB, WTC, $CRO, MANA, FTT, SAND, OKB

“Bu stratejik bir değişiklik”

BitMEX CEO’su Alex Höptner, yeni eklemeler ve stratejiyle ilgili olarak, “Sektör olgunlaştıkça ve daha fazla insan yatırım yapmak için piyasaya dahil oldukça, hizmet sağlayıcısı olan bizler de bu trendlere uyum sağlamak zorundayız. İhtiyaçları insanlara sağlamak durumunda olan şirketleriz. Spot piyasa sektörüne girmemiz bizim için stratejik bir değişiklik oldu” dedi.

Tutuklanan Hayes ve Reed’in yerine gelmişti

Hatırlanacağı üzere Höptner, BitMEX borsası kurucularından ve yöneticilerinden olan Arthur Hayes, Ben Delo ve Samuel Reed’in, ABD bankacılık kanunlarını ihlal ettikleri gerekçesiyle tutuklanmalarının ardından borsanın başına geçmişti. Hayes, Delo ve Reed daha sonra kefaletle serbest bırakılmışlardı.

Dönem dönem kripto para ve dünya piyasaları hakkında yazılar yazan Arhur Hayes, bu cezalara ek olarak 6 a da ev hapsi cezası almıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl