Square Enix ve Enjin, Polkadot tabanlı NFT’ler çıkaracak

Japonya merkezli oyun geliştiricisi şirket Square Enix de NFT endüstrisine adım atıyor. Enjin ile ortaklık anlaşması yapan firma "Final Fantasy" adında ve şirketin ikonik oyun serilerinden ilham alan Polkadot tabanlı bir NFT koleksiyonu çıkaracak.

Tarihin en önemli video oyun serilerini çıkaran Japın şirket Square Enix de, NFT endüstrisine girme kararı aldı. Firma, blok zinciri tabanlı oyun şirketi Enjin ile bu anlamda bir de ortaklık kurdu.

NFT’lerin fiziksel karşılıkları da olacak

Öte yandan Polkadot tabanlı çıakrılacak olan NFT’ler, tamamen dijital dünyaya bağlı olmayacak. Square Enix’in Final Fantasy oyun serisini yansıtacak olan NFT’lerin ayrıca değiştirilebilir kartlar ve oyuncaklardan oluşan karşılıkları da bulunacak. Fiziksel ürünler Final Fantasy VII oyununun, 25 yılını anma temasıyla özel olarak 2023 yılının ilkbahar aylarında çıkarılacak. NFT’ler de, bu fiziksel ürünlerin karşılığı olacak.

Kartların üzerinde NFT kodu…

Fizilsel değişim kartları, 6’lı paketler halinde satılacak ve her paket 4 dolarlık fiyata sahip olacak. Kartların üzerinde, Enjin tarafından Polkadot blok zinciri üzerinde kurulu olan Efinity platformunda üretilecek tek bir NFT için yaratılan bir de kod bulunacak. Bilindiği gibi Efinity blok zinciri, Polkadot üzerinde bir “parachain” ya da diğer bir anlatımla, genel Polkadot ekosisteminin bir parçası olan “özel bir alt ağ” olarak çalışıyor.

2023’ün Kasım ayında ise şirket, oyunun yıldızı olan Cloud Strife’ın “limited edition” ürünlerini çıkaracak. Standart ürün ile “Digital Plus Edition” olarak iki gruba ayrılacak olan bu ürünlerin içinde de, NFT’ler için doğrılayıcı kodlar bulunacak. Ancak “Digital Plus Edition”da, bir de fazladan NFT kodu bulunacak. Standart ürün 130, “Digital Plus Edition” ürünü ise 160 dolardan satılacak.

Enjin CTO’su Witek Radomski konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Square Enix ile yıllar önce de beraber çalıştıklarını ancak bunun Final Fantasy 4 oyununun internet sitesi için bir çalışma olduğunu belirtti. Radomski, şu anki işbirliğinin ise tamamen farklı olduğunu ve blok zinciri teknolojisi ile NFT’lere olan büyük ilgiden kaynaklandığını söyledi.

“Hem enerji harcamaları hem işlem ücreti az olacak”

Radomski ayrıca Square Enix’in oyuncuların ihtiyaçlarını çok iyi şekilde karşılayacak bir platform talep ettiğini belirtti ve “Oyuncuların ihtiyaçlarının karşılanacağı bir platform istiyorlar. Düşük işlem ücretleri ve enerji harcamasının az olduğu bir platform talep ediliyor ve Square Enix de bunu yapmak istiyor” dedi.

1987’den bu yana çıkan Final Fantasy oyununun tüm serileri dünyada 170 milyona yakın satış yaptı ve Square Enix’in en çok bilinen oyunlarından bir tanesi olarak tanınıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl