Square müşterileri CashApp ile 2.72 milyar dolarlık Bitcoin aldı

Son dönemde Bitcoin'e verdiği destek gittikçe artan ve gelişmiş bir cüzdan uygulaması oluşturmayı plânlayan Square firmasının 2021 yılı ikinci çeyrek raporundaki detaylar ortaya çıkmaya başladı. Buna göre Square müşterileri, CashApp uygulaması vasıtasıyla sadece ikinci çeyrekte 2.72 milyar dolarlık Bitcoin aldılar.

Ödeme şirketi Square, hissedarlarına yaptığı resmi açıklamayla CashApp ile ikinci çeyrekte 2.72 milyar dolarlık alım yapıldığını açıkladı ve şu ifadeleri kulandı:

“İkinci çeyrekte 2.72 milyar dolarlık Bitcoin geliri elde edilmiş olmasının yanında bu rakam geçen sene aynı dönemdeki rakamın yaklaşık 3 katıdır. Buradan elde edilen kâr, toplam Bitcoin gelirinin sadece yüzde 2’sine denk gelen 55 milyon dolardı. Bitcoin gelirinin ve elde edilen kârın artmasındaki en büyük sebep ise, son 1 senede müşteri talebinde yaşanan büyük artış”

Square’in müşterilerinin aldığı Bitcoin’ler üzerinden kâr elde etmesinin sebebi ise, CashApp’ten Bitcoin alındığında şirketin, fiyat volatilitesi kaynaklı olarak küçük de olsa bir fark alması…

İlk çeyreğe oranla düşüş

Ödeme platformunun ilk çeyrekteki rakamlarının ise bu zamankine göre daha yüksek olduğu görülüyor. Square, 2021 yılının ilk çeyreğinde 75 milyon dolarlık brüt kâr elde etmiş ve müşterileri de 3.51 milyar dolarlık BTC almışlardı. Rakamların düşmesindeki en büyük sebep ise tahmin edileceği üzere, Mayıs ortasında gelen büyük düşüş hareketi… Bu hareketle birlikte Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto parada yaklaşık yüzde 50’lik bir düşüş gerçekleşmişti.

Avustralyalı ödeme platformu AfterPay’i 29 milyar dolar karşılığında satın alma konusunda anlaşmaya varan Square, 2020’nin sonunda 50 milyon, 2021’in başında ise 170 milyon dolarlık Bitcoin almıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl