Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Square ve Blockstream, yenilenebilir Bitcoin madenciliği için güçlerini birleştirdi

bitcoin-madenciligi (1)

Önde gelen ödeme teknolojileri şirketlerinden biri olan Square, Blockstream ile açık kaynaklı, yenilenebilir enerjiyle çalışan madencilik projesi başlattığını açıkladı.

Açıklamada, “Bitcoin ekosisteminde yenilenebilir kaynakların daha fazla benimsenmesini ve verimliliğini artırmaya kararlıyız. Bu nedenle, Blockstream ile birlikte Bitcoin Temiz Enerji Girişimimizin bir parçası olarak açık kaynaklı, yenilenebilir enerjiyle çalışan madencilik projesi başlatıyoruz.” denildi.

Blockstream’den gelen açıklamada ise Square ile birlikte ABD’de tamamen güneş enerjisiyle çalışan bir Bitcoin madencilik tesisi inşa edildiği bildirildi. Açıklamada, “Birlikte, yenilenebilir enerjiyle çalışan bir Bitcoin madencilik tesisi oluşturmaktan edindiğimiz proje ekonomisini ve bilgi birikimini paylaşarak kamu şeffaflığı sağlamayı planlıyoruz. Bunun sonucunda, yenilenebilir enerjiyle beraber Bitcoin madenciliğinin temiz enerjiye geçişe nasıl yardımcı olabileceğini göstermeyi umuyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Square, projeyi oluşturmak ve yönetmek için altyapı ve uzmanlık sağlayacak olan Blockstream ile tesise 5 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyor. Tesisin yüzde 100 yenilenebilir enerjiyle çalışan bir Bitcoin madencilik tesisi için bir konsept kanıtı olacağı vurgulandı. İşletme maliyetleri ve yatırım getirisi dahil olmak üzere tüm rakamlar, şeffaf bir şekilde paylaşılacak. Projenin, diğer işletmelere bir model olması hedefleniyor.

Güneş enerjisiyle çalışacak olan tesis, ölçeklenebilir olacak şekilde tasarlandı. Dolayısıyla kapasitenin artırılması ve yenilenebilir madencilik operasyonlarının önemli ölçüde genişletilmesi mümkün olacak.

Tüm bunların yanı sıra üretilen Bitcoin’lerin adedini ve güç durumunu gerçek zamanlı olarak gösterecek, ücretsiz olarak erişilebilen bir gösterge panosu da oluşturuluyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl