Sri Lanka’dan Justin Sun’a yanıt niteliğinde açıklama

Sri Lanka Merkez Bankası, geçtiğimiz günlerde, "Sri Lanka, Web3 ile iflastan çıkar" yorumu yapan Justin Sun'a yanıt niteliğinde bir açıklama yayımladı.

Sri Lanka, son günlerde derin ekonomik kriz nedeniyle halkın sokaklara dökülmesi ve başkanlık sarayının işgal edilmesine kadar varan olaylarla konuşuluyor. Tron kurucusu Justin Sun da önceki gün 3 milyon takipçili Twitter hesabından Sri Lanka’yı iflastan kurtaracak fikirleri olduğunu paylaşmıştı. Sun, “Sri Lanka, resmen DAO modunda. Çözüm olarak, Sri Lanka’nın iflastan çıkıp halkın refaha nasıl ulaşacağı konusunda harika fikirlerim var.” demişti.

Bugün Sri Lanka Merkez Bankası’ndan Justin Sun’ın bu girişimine yanıt niteliğinde bir açıklama geldi.

Açıklamada, “Uluslararası ve yurt içi piyasalarda sanal para kullanımıyla ilgili son gelişmelerden hareketle kamuoyunu bilgilendirmek isteriz.” denildi ve sanal para birimlerinin regüle edilmemiş varlıklar olduğu, herhangi bir kurum veya şirkete sanal paralar konusunda lisans ya da yetki verilmediği kaydedildi.

Ayrıca, bu varlıklara yapılacak yatırımların önemli oranda risk taşıdığı vurgulandı ve vatandaşlar internet üzerinden sunulan çeşitli sanal para şemalarına karşı dikkatli olmaya çağrıldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl