Bilişim devi IBM’den dolara endeksli kripto para atılımı

Blockchain'in hemen her alanında faaliyet yürüten bilişim devi IBM, şimdi de dolara endeksli bir kripto para üzerinde çalışıyor.

Bilişim devi IBM, ABD merkezli finansal hizmetler sağlayıcısı Stronghold ile iş birliği içinde ABD Doları’na endeksli yeni bir kripto parayı destekliyor.

Stronghold USD olarak adlandırılan stabilcoin, Salı günü Stellar blockchain platformunda başlatıldı. Coin’in alıcıları, 1’e 1 oranında token çıkaran Stronghold için şirketin ortak bankası Nevada merekzli Prime Trust’a dolar yatıracak.

Şirket, Stronghold USD’lerin finansal kurumlar, çok uluslu şirketler ve varlık yöneticileri gibi işletmeler arasında kullanım amacıyla tasarlandığını söyledi. Token’lar önümüzdeki aylarda bireysel müşteriler için de kullanılabilir hale getirilebilir.

IBM’in Küresel Blockchain Başkan Yardımcısı Jesse Lund, Blockchain ile stabilcoin kullanan uygulamaların daha yaygın hale gelmesiyle satıcıların, tüketicilerin ve küresel tedarikçilerin nakit, kredi kartları, banka kartları ve banka transferlerine göre daha ucuz, daha hızlı ve daha güvenli şekilde işlem yapabileceğini belirtti.

Stablecoin, son zamanlarda kripto para piyasasındaki en büyük trendlerden biri haline geldi.

Diğer birçok stablecoin Bitcoin ve Ethereum Blockchain sistemlerinde çalışırken, Stronghold USD, Stellar ağında çalışan ilk stablecoin.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl