Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Alman telekom devi, staking’e başladı

deutsche-telekom

Avrupa’nın en büyük telekom şirketi olan Deutsche Telekom, alt kuruluşu T-Systems ile daha önce CryptoKitties’i oluşturan Dapper Labs’in Flow blok zinciri üzerinde staking yapmaya başladı. Şirket, yakın gelecekte daha fazla zincir üzerinde staking yapmaya başlamayı planlıyor.

Deutsche Telekom, geçtiğimiz yıl blok zinciri platformu Chainlink (LINK) ile ortaklık kurmuş ve bu ortaklık kapsamında şirket, Chainlink ağında node çalıştırmaya başlamıştı. Şu anda şirket, Chainlink’in ana veri sağlayıcılarından biri.

Deutsche Telekom Blok Zinciri Çözümleri Merkezi Başkanı Andreas Dittrich, “Yaklaşık beş yıl önce herkes gibi kurumsal blok zinciri konsept kanıtları oluşturmaya başladık. Ancak gördük ki yavaş yavaş halka açık blok zincirlerine yeterince odaklanamıyoruz. Gelecekte dijital değer, buraya taşınacak ve bu alan gerçekten bir telekomünikasyon şirketinin aktif olması gereken bir alan.” ifadelerini kullandı.

Chainlink’te şu anda 51 veri akışı sağladıklarını söyleyen Dittrich, “Veri sağladığımız uygulamaları tek tek seçmiyoruz. ancak bunlara örnek olarak Synthetix, birkaç merkezi olmayan borsa ve Nexus Mutual gösterilebilir. Veriler çoğunlukla dijital varlık fiyatları, döviz kurları ve altın, gümüş gibi emtia fiyatlarından oluşuyor ve bunlar çoğunlukla Synthetix’e gidiyor.” dedi.

Öte yandan CoinDesk’e konuşan Chainlink’in kurucu ortağı Sergey Nazarov büyük kurumsal şirketlerin Deutsche Telekom örneğini izleyerek Chainlink node’ları çalıştırmasının sadece bir zaman meselesi olduğunu dile getirdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl