Standard Chartered’dan diğer kripto paralar için “ETF gelebilir” analizi

Ether spot ETF'lerinin SEC tarafından onaylanması, benzer tartışmanın diğer kripto paralar için de başlamasına neden oldu. Dünyaca ünlü İngiliz bankası Standard Chartered'ın analistleri son değerlendirmelerinde Ether'e benzer olan kripto paraların da menkul kıymet sayılmayabileceğini ve o varlıklara ait ETF'lerin de ileride onaylanabileceğini belirttiler.

Bitcoin’in ardından Ether için de spot ETF’lerin onaylanması finans dünyasında büyük ses getirirken, Standard Chartered bankasının analisti Geoffrey Kendrick de, yeni kripto ETF’lerinin gelebileceğini söyleyen analistlere eklendi.

“SEC için işler daha da zor olabilir”

Geçtiğimiz günlerde ETH ETF’inin onaylanması durumunda Ether fiyatının 8 bin dolara çıkabileceğini belirten ve bu seneki raporlarında da 2024 sonu için 150 bin, 2025 sonu için de 250 bin dolarlık Bitcoin tahmini yapan Geoffrey Kendrick, şu ifadeleri kullandı:

“Diğer coin’ler için piyasalar onların nihai ETF durumlarının ne olacağını bekleyeceklerdir. Ancak bu aslında 2024’ten çok, bir 2025 hikayesi olabilir. Ayrıca kripto dünyası şu anda politik gücü de arkasına almış gözüküyor. Teknolojik olarak Ether’e benzeyen kripto paralar için SEC’nin menkul kıymet değerlendirmesi yapması, bu politik destekle de çok zor olacaktır. Yaşananların kripto için gerçek bir dönüm noktası olduğunu da belirtebiliriz”

Kendrick ayrıca burada sorulması gereken sorunun, piyasanın bu tarz regülasyon değişikliklerini yaşayıp yaşamayacağı değil, bunun ne zaman yaşanacağı olduğunu da belirtti.

Analizinde Bitcoin ve Ether için verdiği fiyatların da arkasında oldupunu belirten Standart Chartered uzmanı, “İçerisinde BTC ve ETH ETF’leri olan bir portföy yeterli seviyede çekicidir. SEC’nin verdiği onayla birlikte bu endüstri artık soru işareti barındırmamaktadır” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. hjhjg Yanıtla

    brezilya dizisi gibi 🙂
    yalan makinasi calsiyorki sistem ayakta kalsin
    etf kabul edilse ne olacak para girisi olmadiktan sonra