Standard Chartered Ether ETF’lerine onay bekliyor: “Fiyat 8 bin dolar olabilir”

Daha önce Bitcoin ve Ether için birçok olumlu analiz ve fiyat tahminide bulunan Standard Chartered analistleri, Ether ETF'lerinin kabul edilmesi durumunda bu fonlara ilk yıl 15 ilâ 45 milyar dolar arasında bir yatırım gelmesini beklediklerini dile getirdiler. Analistler fiyat için de 8 bin dolarlık tahminde bulundular.

Dünya çapında finansal hizmetler veren İngiliz bankası Standard Chartered’ın dijital varlıklar biriminden yeni bir rapor paylaşıldı. Geoff Kendrick imzasıyla paylaşılan raporda, Ether spot ETF’lerinin bu hafta onaylanmasının beklendiği dile getirildi.

Yıl sonu için 8 bin dolar beklentisi

23 Mayıs günü VanEck’in başvurusu için son kararın verileceği ve diğer başvurularla birlikte toplu bir onay ya da ret çıkmasının beklendiği Ether ETF’leriyle ilgili raporda şu ifadeler kullanıldı:

“Bu hafta SEC’nin Ether ETF’lerini onaylamasını bekliyoruz. Onayın ardından ilk 12 ay 2.29 milyon ilâ 9.15 milyon adet arasında ETH’nin ETF’ler tarafından satın alınacağını düşünüyoruz. Dolar olarak bu rakamlar yaklaşık 15 ilâ 45 milyar dolar arasına tekabül ediyor. Bu girişleri piyasa değerine oranladığımız zaman, Bitcoin spot ETF’lerine de yakın bir sayı ortaya çıkıyor. Bitcoin’in 2024 sonunda 150 bin dolara çıkacağını düşündüğümüzde, Ether için de 8 bin dolarlık bir hedefin önümüzde olduğunu söyleyebiliriz”

Analist Kendrick ayrıca 2025 sonu için Bitcoin’de 250 bin, Ether’de ise 14 bin dolar olarak fiyat hedeflerinin de arkasında olduklarını ifade etti ve bunu da yine raporuna yazdı.

SEC dün akşam saatlerinde, Ether ETF başvurusu yapan şirketlerden hızlı şekilde dosyalarında değişikliğe gitmelerini istemişti. Bu talepten saatler sonra, bugün öğle saatlerinde ise yatırım devi Fidelity fondaki özelliklerden staking’i çıkarmış ve bunu da SEC’ye resmen bildirmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl