Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Standard Chartered, kripto para platformu kuruyor

İngiltere merkezli bankacılık ve finansal hizmetler şirketi Standard Chartered, İngiltere ve Avrupa’daki kurumsal firmalara hizmet vermeyi hedefleyen bir kripto para değişim platformu kurmayı planladığını açıkladı.

Standard Chartered’ın bu hamlesi iki şirket tarafından desteklenecek. Bunlardan biri şirketin inovasyon kolu olan SC Ventures, diğeri ise Hong Kong merkezli kripto para borsası OSL’nin sahibi olan BC Technology Group… OSL aynı zamanda Hong Kong Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından da tanınan ilk kripto para borsası.

Bankadan yapılan açıklamada, bu yeni platformun Avrupa’daki kurumsal yatırımcılara odaklandığı ve başta Bitcoin ile Ethereum olmak üzere dijital varlıklara yatırım yapanlarla bu kurumsal şirketleri birleştirme hedefinde olduğu belirtildi.

HSBC’nin ters yönünde gidiyorlar

Standard Chartered’ın hem dünyadaki hem de İngiltere’deki en büyük rakibi olarak ise HSBC bankası gösteriliyor. Banka CEO’su geçtiğimiz günlerde kripto para platformu kurma ya da müşterilere dijital varlıkları yatırım aracı olarak sunma gibi bir planları kesinlikle olmadığını açıklamıştı. Standart Chartered’ın bu hamlesinin en büyük rakiplerinden birinin tam tersi yönde olması da dikkat çekiyor.

SC Ventures yöneticisi Alex Manson ise kurumun bu önemli adımıyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Dijital varlıkların hayatımızda bundan sonra hep olacağını ve kurumsal şirketlerin de yüksek derecede bu alanı benimseyerek yatırım yapacağını düşünüyoruz”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl