Ether fiyatı 35 bin dolara ulaşabilir: Standard Chartered raporu

Kripto para piyasaları sert bir ayı sezonu yaşamaya devam ederken dünyanın büyük yatırım bankalarından biri olan Standard Chartered analistleri yeni bir rapor yayımladılar. Ether'in 2026 sonunda 8 bin dolarlık seviyeye ulaşabileceğini belirten analistler uzun vadede bu rakamın 35 bin dolar olabileceğini ifade ettiler.

Geçtiğimiz dönemlerde yaptığı 175 bin dolarlık Bitcoin ve 35 bin dolarlık Ether fiyat değerlendirmeleriyle çok konuşulan Standard Chartered bankasının analistlerinden yine ses getirecek bir rapor geldi.

26 bin ilâ 35 bin dolar aralığı…

Bankanın Geoffrey Kendrick liderliğindeki analistleri raporlarında Ethereum’un 2026 sonunda 8 bin dolara ulaşabileceğini belirttiler. Raporda ayrıca uzun vadede bu fiyatın bir başlangıç seviyesi sayılabileceği ve fiyatın 26 bin dolar ile 35 bin dolar aralığında bir noktaya da ulaşabileceği yazıldı.

Raporda Ethereum’un gerçek dünya kullanım alanlarının henüz tam olarak oluşmadığı ancak oyun ve tokenizasyondaki gelişmelerin de bunu hızlandıracağı ve fiyatın da bu şekilde yükseleceği yazıldı.

Bitcoin’de bu sene için 50 bin dolar tahmini

Analistler en büyük kripto para Bitcoin için de iddialı tahminlerde bulundular. Düşüşlerin devam ettiği piyasalarda yükseliş geleceğini belirten analistler, Bitcoin için bu sene 50 bin dolar, 2024 sonu için ise 120 bin dolar tahmininde bulundular. Analistler Bitcoin halving’iyle birlikte açığa çıkan arzın azalacağını, fiyat yükselişlerinin ise madenci şirketlerin karlılığını artıracağını ve dolayısıyla bu firmalardan gelen satışların da düşeceğini iddia ettiler.

Geoffrey Kendrick ayrıca madencilerin şu an da ellerindeki Bitcoin’lerin neredeyse %100’e yakınını sattıklarını belirtti ve “Şu andaki ortamda Bitcoin’lerin yüzde 100’ü satılmaya devam ediyor ancak fiyat 50 bin dolara ulaşırsa bu oran %20-30’a inecektir” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl