Starbucks kazanç raporunda duyurdu: Bitcoin ve Ethereum yüklenebilecek

Kripto para evreni için simge şirketlerden biri olan kahve dükkan zinciri Starbucks, müşterilerinin "Starbucks kartları"na bundan sonra Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere birçok kripto paranın yüklenebileceğini açıkladı. Şirketten yapılan açıklamada PayPal ve Bakkt ile kurulan ortaklıklar vasıtasıyla bu işlemlere alan açıldığı belirtildi.

Birçok büyük şirket gibi Starbucks’ın da çeyrek kazanç raporu yayımlandı. Özellikle şirketin 2008’den bu yana devam eden ödül uygulamasını kullanan kişi sayısında ciddi bir artış olduğu görülürken, rakam 24.8 milyona çıktı. Bu sayı geçen senenin aynı döneminden %28 daha fazla…

Kartlara Bitcoin ve Ethereum yüklenebilecek

Şirketin kazanç raporunda ayrıca önemli bir de kripto para detayı vardı. Uzun süredir Bakkt ve PayPal ile ortaklığı bulunan ve bu nedenle kripto para hamlesi de beklenen şirket, direkt olarak kripto para ile alım açıklaması yapmamış olsa da, Starbucks kartlarına yükleme yapılabileceğini duyurdu.

Yapılan açıklamada ise kartlara kripto para yüklemek için “Kripto paralar fiat paraya çevrilip daha sonra Starbucks kartına yükleme yapılabilir” denmesi de dikkat çekti. Birçok kullanıcı özellikle sosyal medyadan bu duruma anlam veremediklerini belirttiler.

ABD’deki saatlik ödemelere de 2022 yazından itibaren zam yapılacağını ve ortalama saatlik ücretin 15 dolardan 17 dolara çıkarılacağını belirten şirket ayrıca blok zincir teknolojisi entegrasyonuyla ödül programını da ilerleteceğini açıkladı. Özellikle ABD ve Kanada’da müşteriler, şirketlerin bağlılık ve ödül programlarına büyük değer veriyor.

Starbucks’ın kripto para ödeme kabul hamlesi müşteriler ve kripto para yatırımcıları tarafından uzun süredir beklense de, Bakkt ve PayPal gibi şirketlerle yapılan ortaklıklara rağmen bu hamle bir türlü gelmemişti. Starbucks kartına kripto para yüklenebilme seçeneği bu hareketin ilk adımı olabilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl