Starbucks’tan NFT duyurusu: Web3 platformu da açıklandı

Dünyanın en büyük kahve zinciri olan ABD merkezli Starbucks, bir dizi NFT koleksiyonu çıkaracağını duyurdu. Şirket ayrıca "Starbucks Dijital Topluluğu" adında da bir Web3 platformu oluşturacağını açıkladı.

Özellikle geçtiğimiz yaz tüm dünyada çılgınlık seviyesine gelen NFT’ler, büyük şirketlerin de dijitalleşme çalışmalarına dahil oldu. Bu şirketlere şimdi de ünlü kahve zinciri Starbucks eklendi.

Yapılan açıklamada şirketin bir dizi NFT koleksiyonu oluşturmayı plânladığı belirtildi ve bu NFT’ler sayesinde müşterilere özel tecrübeler yaşatılacağı, topluluk inşa edileceği ve müşterilerin uygulama tabanlı dijital ekosistem sayesinde kahve zincirine bağlılık duygusu kazanacağı ifade edildi.

Web3 platformu da açıklandı

Starbucks açıklamasında “Starbucks Dijital Topluluğu Web3 platformu” adındaki bir uygulamayı da duyurdu ancak detay verilmedi. Konuyla ilgili görüşler, bu platformun mobil mağazadaki ödemelerle ilgili olduğunda yönünde birleşiyor.

Starbucks uygulaması şu anda ABD’de 30 milyondan fazla aktif kullanıcısıyla Apple Pay’den sonra en çok kullanılan ikinci mobil ödeme uygulaması konumunda…

“Hızlı ve ucuz olmasının ötesinde…”

Şirkt yaptığı açıklamada hangi blok zinciri üzerinde çalışacağı konusunda ise “hızlı ve ucuz maliyetli olmanın ötesinde” yorumunu yaptı:

“Blok zinciri teknolojisine olan yaklaşımımız, çok zincirli olsun ya da olmasın, sürdürülebilirlik konusunda on yıllarca sorun çıkarmayacak bir altyapı hedefimizle tutarlı olacak ve bu hamlemiz de sistemle düzenli çalışacak koleksiyonlarla başlayacaktır. ”

Starbucks’ın NFT endüstrisine girme plânı ilk olarak, Nisan ayı başında CEO Howard Schultz tarafından duyurulmuştu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl