SocialFi çılgınlığı Stars Arena’ya kaydı: Avalanche (AVAX) işlemleri arttı

Ağustos ayında Friendtech ile başlayan SocialFi çılgınlığı son günlerde Stars Arena'ya kaymış gözüküyor. Uygulama Avalanche'ın C-Chain ağındaki işlemleri de ciddi ekilde artırırken, günlük aktif kullanıcı sayısındaki yükseliş de gözlerden kaçmıyor.

Blok zinciri tabanlı sosyal uygulama Stars Arena, Avalanche’ın C-Chain ağındaki işlemleri ciddi şekilde artırdı. Eylül ayı sonunda çıkarılan ve Friendtech’in de bir benzeri olan Stars Arena, Avalanche ağındaki merkeziyetsiz uygulamaları da, aktif kullanıcı bakımından geride bırakmayı başardı.

Gelen rakamlar son 24 saatte Stars Arena uygulamasıyla 10 binden fazla tekil aktif kullanıcının etkileşime geçtiğini gösteriyor. Bununla birlikte uygulamanın kurulmasından itibaren geçen iki haftalık süre içerisinde de toplam kilitli varlık değeri 1 milyon doları aştı.

Avalanche ağı üzerindeki işlemlerdeki yükselişlerle ilgili rakamlar da artış hızını net şekilde gösteriyor. 20 Eylül günü 158 bine ulaşan işlem sayısı, 3 Ekim’de ise 250 bini aştı.

SocialFi furyası ağustos ayında Coinbase’in Base ağı üzerinde oluşturulan Friendtech uygulaması ile başlamıştı. Arbitrum ağı üzerinde PostTech, Solana ağı üzerinde ise Friendzy uygulamaları da yine ilgi görmüştü.

Bilindiği üzere bu platformlar kullanıcılara, takip ettikleri sosyal medya fenomenlerinin token’larını trade etme şansı tanıyor.

Uzmanlar ise şu anda bir trend halini almış bu uygulamalara yatırım yapanların dikkatli olması gerektiğini belirtiyorlar.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl