Steam, Bitcoin ödemelerini artık kabul etmeyecek

Steam platformunun sahibi olan Valve şirketi, yüksek işlem ücretleri ve fiyattaki aşırı volatilite nedeniyle Bitcoin ödemelerini artık kabul etmeyeceklerini açıkladı. Valve, Bitcoin ödeme işlemcisi Bitpay tarafından şirkete fatura edilen işlem ücretlerinin geçen hafta 20$’ı aştığını bildirdi. Valve, Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladığı dönemde işlem ücretleri sadece 20 cent’ti. Steam, Bitcoin’i Nisan 2016 tarihinde 400$ civarında işlem gördüğü sırada kabul etmeye başlamıştı. Valve’nin Bitcoin’in yüksek volatilitesinden yakınması ironik; çünkü aldıkları Bitcoin’lerini derhal satmak yerine tutuyorlardı. Şu an Bitcoin’den...

Steam platformunun sahibi olan Valve şirketi, yüksek işlem ücretleri ve fiyattaki aşırı volatilite nedeniyle Bitcoin ödemelerini artık kabul etmeyeceklerini açıkladı.

Valve, Bitcoin ödeme işlemcisi Bitpay tarafından şirkete fatura edilen işlem ücretlerinin geçen hafta 20$’ı aştığını bildirdi. Valve, Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladığı dönemde işlem ücretleri sadece 20 cent’ti.

Steam, Bitcoin’i Nisan 2016 tarihinde 400$ civarında işlem gördüğü sırada kabul etmeye başlamıştı. Valve’nin Bitcoin’in yüksek volatilitesinden yakınması ironik; çünkü aldıkları Bitcoin’lerini derhal satmak yerine tutuyorlardı. Şu an Bitcoin’den bir servet edinmiş olmaları muhtemel.

Valve, Bitcoin’in volatilitesi konusunda şunları yazdı:

“Bitcoin’in volatilitesi son birkaç ayda aşırı bir hale geldi. Bu Bitcoin ile oyun satın almak isteyen müşteriler için bir sorun teşkil ediyor.”

Valve, ayrıca Bitcoin ağındaki yüksek ücretler konusunda da şikayetçiydi:

“Son birkaç ayda Bitcoin’in değerindeki oynaklığın arttığını ve Bitcoin ağındaki işlem ücretlerinde önemli bir artış olduğunu gördük. Bitcoin ağı tarafından müşteriye fatura edilen işlem ücretleri bu sene arttı, geçen hafta bir işlemde 20$ olduğunu gördük (Başlangıçta 0.20$’dı). Ne yazık ki Valve’nin ücretler üzerinde herhangi bir kontrolü yok. Bu ücretler, Bitcoin ile odeme yapanlar için makul olmayan yüksek maliyetler ile sonuçlanıyor.”

Valve bu konuda yalnız değil. Bitcoin camiasındaki birçok kişi yüksek ücretlerden şikayetçi.

Dijital para sektöründeki birçok insan Bitcoin’in bir ödeme yöntemi olarka değil dijital altın olarak kullanımını savunuyor.

Bunlardan biri olan Max Keiser, Bitcoin’in fiyatının 100.000$’ın üzerine çıkabileceğini düşünürken ödemeler için diğer dijital para birimlerinin kullanılması gerektiği görüşünde:

“Bitcoin, Gold 2.0 olarak kendini kanıtlarken Dash kripto ödeme aracı olarak ortaya çıkıyor. Bitcoin ölçeklendirme tartışmalarıyla hayal kırıklığına uğramış olanların ödemeleri için Dash’i benimsemelerini ve Bitcoin Core’u Gold 2.0 üzerinde çalışmaya devam etmeleri için yalnız bırakmalarını öneriyorum.”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl