Steemit’teki binlerce Türk kullanıcının Türk kripto para borsalarından bir talebi var

Her yaştan herkesin oluşturduğu içerikler vasıtasıyla ödeme aldığı bir sosyal medya platformu olan Steemit'in Türk kullanıcıları önemli bir mağduriyetle karşı karşıya ve bu nedenle Türk kripto para borsalarından bir talepleri var.

Her yaştan herkesin oluşturduğu içerikler vasıtasıyla ödeme aldığı bir sosyal medya platformu olan Steemit’in Türk kullanıcıları önemli bir mağduriyetle karşı karşıya.

Steem (STEEM) ve Steem Dollars (SDB) adında iki farklı kripto parası bulunan platform, geçtiğimiz günlerde 1 milyon üyeye ulaşarak önemli bir eşiği aşmıştı. Platformda aktif olarak yazarlık yapan binlerce Türk kullanıcının da olduğu söyleniyor.

Steemit’te her gün onlarca içerik üreten Türk kullanıcılar, bu içerikleri sayesinde Steem Dollars ile ödeme alıyorlar.

Bu kripto parayı Türk Lirası’na dönüştürmek içinse oldukça zahmetli ve büyük kesintilerin olduğu bir süreçten geçiyorlar.

Steem Dollars ile alınan ödeme, önce yurt dışındaki bir kripto para borsasına transfer ediliyor, burada genellikle Bitcoin’e çevriliyor. Bitcoin’e çevirirken başka bir kesinti, Bitcoin’i bir Türk borsasına aktarırken de başka bir kesinti yapılıyor. Son aşamada ise Bitcoin, bir Türk borsasında TL’ye çevriliyor ve burada yine bir kesintiyle karşılaşıyorlar.

Bu nedenle Türkiye’deki binlerce Steemit kullanıcısı, Steem ya da Steem Dollars’ın bir Türk kripto para borsasına eklenmesini talep ediyor. Verilere göre Steemit platformunda yer alan Türk kullanıcılar, son bir yılda yaklaşık olarak 3-4 milyon TL kazanç elde etti. Bundan dolayı, bu kripto paralardan birini ekleyen borsanın da önemli bir avantaj elde edeceğini öne sürüyorlar.

→ YENİ BINANCE LİSTELEMELERİ PARILTISINI KAYBEDİYOR

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Ahmet Yanıtla

    Zaten var ki türkiye borsasında koinsatinal.com dan direk türk lirasına çeviriyorum ben biraz araştırma ile yapılamayacak şey yok 🙂