Stellar’daki artış IBM yetkilisinin açıklamalarıyla yüzde 20’yi buldu

Stellar, bugün Bitcoin'in yüzde 5'in üzerinde değer kazanması ve piyasanın nispeten rahatlamasının ardından yüzde 20'nin üzerinde artış gördü.

Toplam piyasa hacmine göre en büyük 10 dijital para arasında yer alan Stellar, bugün Bitcoin‘in yüzde 5’in üzerinde değer kazanması ve piyasanın nispeten rahatlamasının ardından yüzde 20’nin üzerinde artış gördü.

Stellar’daki bu artış, IBM’in Blockchain Geliştirme Başkanı Jesse Lund’un CoinDesk’e yaptığı son açıklamalar ve Reddit’te kullanıcıların sorularına verdiği yanıtlarla doğrudan ilgili.

Lund, bugün CoinDesk’e yaptığı açıklamada, geçtiğimiz yıl boyunca şirketinin bir Blockchain üzerinde kendi kripto paralarını çıkarmanın potansiyel faydalarını araştıran 20 merkez bankası ile görüştüğünü söyledi. Lund, bankaların ismini açık etmese de bu bankaların büyük çoğunluğunu G20 ülkelerinin bankalarının oluşturduğunu açıkladı.

Lund, bundan yaklaşık bir hafta önce gerçekleştirilen Reddit’teki “Bana herhangi bir şey sor” etkinliğinde, “Stellar, IBM Blockchain platformu stratejisinin bir parçası” ifadesini kullanmıştı.

Merkez bankaları Stellar ağı üzerinde kendi dijital paralarını çıkarabilir

Ek olarak Lund’un devamında sorulara verdiği cevaplar ile birlikte Stellar’ın daha hızlı ödemeler gerçekleştirilebilmek için IBM Blockchain’i üzerinde şu an aktif bir şekilde çalıştığı, IBM’in evrensel ödemeler konusunda en önemli stratejik ortağının Stellar olacağı ve merkez bankalarının Stellar ağı üzerinde kendi dijital token’lerini yaratma olasılığının oldukça yüksek olduğu ve XLM’yi kullanabilecekleri net bir şekilde söylenebilir.

Lund’un Reddit’teki açıklamaları esasen bundan 6 gün önce Stellar’ın fiyatına önemli ölçüde etki etmeliydi fakat Bitcoin’de yaşanan düşüş bunu engelledi.

Bitcoin’in bugün biraz hareketlenerek yaklaşık yüzde 6 oranında artış yaşamasıyla piyasanın nispeten canlanmasının üzerine Lund’un CoinDesk’e yaptığı açıklamalar, Stellar fiyatının yukarı yönlü katalizörü oldu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl