Stellar’ın blok zincirine bir sabit kripto para daha geliyor

Stellar'ın blok zincirinde bilişim devi IBM'in ABD Doları'na endeksli Stronghold USD'sinin ardından Avustralya Doları'na endeksli bir başka sabit kripto para daha yayınlanacak.

Stellar‘ın blok zincirinde Avustralya Doları’na (AUD) endeksli olan ve tüketici ile iş dünyasının kullanımı amacıyla tasarlanan yeni bir sabit kripto para çıkarılıyor.

Sabit kripto para, dün Las Vegas’ta düzenlenen Money 20/20 konferansında Avustralyalı online ödeme işlemcisi Novatti Group tarafından duyuruldu. AUD ile 1:1 oranında desteklenecek olan sabit kripto paraya Novatti AUD adı verildi.

Geleneksel olarak sabit kripto paralar, kripto para dünyasında yer alan trader’ların borsalar arasında hızlı bir şekilde para taşımada kullandıkları bir araç olmasına karşın Novatti, AUD’ye endeksli bu sabit kripto paranın havale ya da satın alımlar gibi yaygın kullanım durumları için kullanılacağını öngörüyor.

Novatti’nin genel müdürü Peter Cook, “İnsanların sabit kripto paraları Avustralyalı işlemlerden yaptıkları satın alımlara yardımcı olmak için kullanacaklarını düşünüyoruz. Ayrıca bunların faturaların veya Avustralya’daki hizmetlerin ödenmesi gibi durumlarda da kullanılacağı görüşündeyiz.” dedi.

Cook, sözlerinin devamında Novatti’nin halka açık bir şirket olduğunu ve Avustralya borsasında işlem gördüğünü, bunun kullanıcılara güven vermesi gerektiğini söyledi.

2018 yılı şimdiye kadar sabit kripto paraların yılı oldu. Novatti AUD’den önce 2018 yılı içinde piyasaya sürülen USD Coin, TrueUSD, Paxos ve Gemini Dollar gibi pek çok sabit kripto para gördük.

Novatti AUD, Stellar’ın blok zincirinde çalışacak olan ikinci sabit kripto para olacak. Bir önceki Temmuz ayında Stronghold USD adıyla bilişim devi IBM tarafından çıkarılmıştı.

Haber: Coindesk

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl