Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Stellar tabanlı USDC devreye alındı

stellar-xlm

Stellar Geliştirme Vakfı (SDF), USDC’nin bugün Stellar ağında yayınlanmaya başlandığını duyurdu. Kullanıcıların artık Stellar tabanlı USDC’yi Stellar’ın merkezi olmayan borsasında anında kullanabilecekleri, entegre cüzdanlar aracılığıyla herhangi bir Stellar hesabından erişebilecekleri ve Stellar’ın NGNT, BRLT, ARST, EURT, TZS ve ZAR gibi stabil kripto paralar dahil 9000’den vazla varlığa sahip ekosisteminde alım satım yapabilecekleri belirtildi.

Stellar Geliştirme Vakfı’nın CEO’su Denelle Dixon, “Bu entegrasyon, Stellar ekosisteminde büyümeyi güçlendirecek ve küresel finansal sistemde eşit erişim sağlama misyonumuza ulaşma yolunda bir katalizör olacak.” dedi.

USD Coin tarafı ise Stellar ile varılan ortaklığın Stellar ekosistemini güçlendirirken USDC’nin büyümesini daha da artıracağını ifade etti.

2020 yılı stabil kripto paraların patlama yaşadığı bir yıl oldu ve 2021 de öyle devam ediyor. Özellikle USDC, Tether’ın bir soruşturma sürecinde olmasının da etkisi ile kullanıcı tabanını hızla büyüttü. Bugün dolaşımda 6 milyar dolarlık USDC var ve stabil kripto para, son bir yılda yüzde 1000’in üzerinde büyüme kaydetti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl