Stellar üzerinde 17 milyar dolarlık AB-Tayland ödeme koridoru açıldı

Ripple'ın Güney Kore ile Tayland arasında bir ödeme koridoru açmasının ardından, bu kez de karşı hamle Stellar'dan geldi. Avrupa Birliği bölgesindeki 27 ülke ile Tayland arasında Stellar blok zinciri üzerinde ödeme koridoru açıldı.

stellar-xlm

Velo Labs, TEMPO Payments ve Bitazza Thailand şirketleri, Stellar blok zinciri üzerinde işleyecek olan ve 27 AB ülkesi ile Tayland arasında geçerli olan bir ödeme koridoru açtılar.

Sınır ötesi ödeme hizmeti sunan blok zinciri tabanlı finansal protokol Velo Labs, Stellar blok zincirinde yeni anlaşmalara imza atmaya devam ediyor. Tayland’ın en büyük holdinglerinden olan CP Group tarafından desteklenen sınır ötesi ödeme protokolü Velo Labs, Stellar blok zincirinde ve Güney Asya bölgesinde hem daha hızlı hem de daha ucuz sınır ötesi ödeme sağlamak amacıyla Interstellar’ı da satın almıştı.

Üçü de regüle edilmiş şirketler olan Velo Labs, TEMPO Payments ve Bitazza, kurdukları bu ortaklıkla ASEAN (Güney Asya Uluslar Birliği) ve AB piyasaları arasındaki sınır ötesi ödemeler konusunda 600 milyonluk bir müşteri kitlesine hitap eden 17 milyar dolarlık bir koridor oluşturmuş oldular.

Şirketler, kendi ağlarına ve Velo Labs’in merkezi olmayan teknolojisini kullanacak ve müşterilerine Avrupa ile Tayland arasında para göndermek için hızlı, düşük maliyetli ve güvenli yollar sunmuş olacaklar.

Bunun tarihi önemde bir anlaşma olduğunu belirten Velo Labs CEO’su Mike Kennedy şunları söyledi:

“Bugünkü anlaşmayla birlikte hedefimiz olan küresel, merkeziyetsiz ve birlikte çalışabilir bir ağ yaratma konusunda çok büyük bir adım daha attık. Kişilere ve şirketlere, anlık ve güvenli küresel para transferi imkanı sağlıyoruz.Velo Labs olarak, sınır ötesi ödemeleri daha hızlı, ucuz ve güvenilir yapmak istiyoruz. Bunu herkes için yapmak istiyoruz. İşte bugün bunun ilk adımını attık”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl