STEPN 100 çalışanıyla yolları ayıracak: Ayı piyasası krizi sürüyor

Solana tabanlı blok zinciri "move-to-earn" uygulaması STEPN de ayı sezonu ekonomik krizine dayanma konusunda zorlanıyor. Kullanıcı tabanında büyük erime olan şirketin 100 çalışanıyla yolları ayıracağı belirtildi.

Piyasalardaki düşüşler ve küresel sorunlar kripto para şirketlerinin de krizi derinden hissetmesine yol açarken çalışanlarıyla yolları ayrıan firmaların sayısı da günden güne artıyor. Birçok borsanın kadrolarını daraltmasının ardından move-to-earn uygulaması STEPN de sonunda bu yola başvurdu.

Küresel elçiler ve modaratörler…

Şirket ilk etapta 100 çalışanıyla yolları ayıracak. Bu kişiler daha çok küresel elçiler ve modaratörlerden oluşacak. Öte yandan çıkarılan çalışanlarla birlikte bir bölüm de STEPN’in ana şirketi olan Find Satoshi Lab’e ve bu şirketin bünyesindeki yeni projelere geçirilecek. STEPN ayrıca yaptığı yatırımları da azaltacak ve bazı geliştirmeler de ertelenecek.

GST fiuyatında da büyük düşüş

Find Satoshi Lab tarafından kurulan STEPN, 2021 yılında ilk ortaya çıktığında büyük ilgi görmüştü. Ayakkabılarla yapılan yürüyüşler üzerinden GST token kazanılması bir anda dünyada moda olmuştu. Projenin yönetişim token’ı olan Green Metaverse Token Nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış ve 4.1 dolar olmuştu. Düşüşler ve dünyadaki ekonomik kriz ise şu anda token’ın 0.55 dolardan işlem görmesine neden oldu. Ödül token’ı olan GST ise 8 doların da üzerine çıkmıştı. GST ise şu anda sadece 0,02 dolar seviyesinde bulunuyor.

Kullanıcı tabanı da eridi

Veri analiz şirketi Dune Analytics’in verileri de, STEPN’in kullanıcı tabanındaki erimeyi net şekilde gösteriyor. Haziran ayında 100 binin üzerinde olan uygulamayı kullanan sayısı, şu anda 11 bin civarında…

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl