Stepn (GMT Token) nedir, ön satışı ne zaman yapılacak?

Binance, yeni Launchpad projesi Stepn (GMT), platformda satışının gerçekleştirileceğini açıkladı. Dünyanın en hacimli kripto para borsası Binance, 28. Kez Launchpad duyurusuna imza atıyor. Yatırımcıları arasında dev şirketlerin bulunduğu projeye ilginin büyük olması bekleniyor. Binance’de yapılacak GMT token satışına dair en detaylı bilgiye bu içerikten ulaşabilirsiniz. 

STEPN (GMT) nedir? 


Stepn, Web 3 tabanlı Social-Fi ve Game-Fi ögelerinin bulunduğu bir yaşam tarzı odaklı spor ve sağlık uygulamasıdır. Reel hayatta spor yapan, yürüyen, koşan kısacası hareket eden herkes bu uygulama sayesinde gelir elde edebilir ve NFT kazanabilir. Kullanıcılar, STEPN’e ait native token olan GMT ile işlem yapabilir.
 

Oyunda sneaker NFT’si olan kullanıcılar gerçek yaşamlarında hareket ederek gelir kazanır. Ayrıca bu spor ayakkabı sahipleri NFT’lerini kiralayarak para kazanabilir ve kiraladıkları kişilerle geliri paylaşabilirler. Platformdaki NFT marketinde kullanıcılar sneaker NFT’lerini ve oyun içi itemleri satabilir. 

GMT Token’ın proje içerisindeki kullanım alanları ise şu şekilde: 

  • Yönetişim (Kullanıcılar GMT token’ı stake ettikçe daha fazla söz sahibi olur.) 
  • Staking (GMT stake edenler, stake ödüllerinin dağıtımında kilit rol oynar ve oy kullanabilir.) 
  • Protokol Geliri (Uygulama içinde istenilen ürünleri almak içn kullanılır) 

 
STEPN geleceği 


Projenin destekçileri arasında Alameda Research, Solana Ventures, Spark, DeFi Alliance gibi kripto para endüstirisinin ağır topları yer alıyor. Stepn projesinin kurucuları Jerry Huang ve Yawn Rong’dur. Danışmanları arasında spor sektöründe çalışan Adidas yöneticisi Scott Dunlap, William Robinson, Jason Kam ve Web3 yatırımcısı Santiago Santos bulunuyor. 

  

STEPN (GMT) Coin nereden, nasıl alınır? 


GMT Token ön satış süreci, 3 Mart tarihinden itibaren başlayacak. Kullanıcılar, 1-9 Mart tarihleri arasında cüzdanlarında bulunan BNB miktarına göre GMT Token sahibi olacak. 3 Mart 2022 TSİ 09:00-12:00 arasında onay veren BNB sahiplerinin bakiyesi 3-10 Mart 2022 TSİ 03:00 arasında 1 hafta boyunca sistem tarafından ekran görüntüleri alınacak. 9 Mart TSİ 12:00 – 9 Mart TSİ 13:00 sularında abonelik kapanacak ve token tahsis hesaplaması başlayacak. Sonrasında ise 10 Mart’ta hafta boyunca süre gelen günlük BNB bakiyesinin ortalaması alınarak sonunda dağıtım yapılacak. 

  

GMT Token ile ilgili detaylar 


Token adı: STEPN – Green Metaverse Token (GMT)
Launchpad hard cap: 4.2 milyon dolar
Toplam token arzı: 6 milyar GMT
Binance Launchpad ile kullanıcılara tahsis edilen toplam token adedi: 420 milyon GMT (Toplam token arzının %7’si)
Token ön satış fiyatı: 1 GMT = 0.01 dolar (BNB cinsinden)
Token satış formatı: Abonelik
Desteklenen ön satış coin’i: Yalnızca BNB 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl