Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak: Bitcoin, altın ve ABD Doları’ndan daha iyi

Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, Bitcoin’in altın ve ABD Doları’ndan daha iyi olduğuna inanıyor. ‘Kimse matematiği değiştiremez’ Wozniak, tam olarak Bitcoin’in neden altından ve Dolar’dan daha iyi olduğunu şöyle anlattı: “Var olabilecek Bitcoin miktarının bir sınırı var. Altın ise kazılır, kazılır ve kazılır… Belki de dünyada sınırlı miktarda altın var ancak Bitcoin daha matematiksel ve düzenlidir. Kimse matematiği değiştiremez. Bilindiği gibi itibari para, etkili bankerlerin istediği gibi basılabilir. Bitcoin’de ise bu gibi şeyler mümkün değil.” Wozniak, bu açıklamaları Money 20/20...

Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, Bitcoin’in altın ve ABD Doları’ndan daha iyi olduğuna inanıyor.

‘Kimse matematiği değiştiremez’

Wozniak, tam olarak Bitcoin’in neden altından ve Dolar’dan daha iyi olduğunu şöyle anlattı:

“Var olabilecek Bitcoin miktarının bir sınırı var. Altın ise kazılır, kazılır ve kazılır… Belki de dünyada sınırlı miktarda altın var ancak Bitcoin daha matematiksel ve düzenlidir. Kimse matematiği değiştiremez. Bilindiği gibi itibari para, etkili bankerlerin istediği gibi basılabilir. Bitcoin’de ise bu gibi şeyler mümkün değil.”

Wozniak, bu açıklamaları Money 20/20 konferansı sırasında CNBC ile gerçekleştirilen röportajda yaptı. Money 20/20’de birçok önemli konuşmacı yer aldı. Etkinlik; ödemelerin, işlemlerin ve para birimlerinin geleceğine yönelikti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl