Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Stok akış modelinin yaratıcısı Plan B: Bitcoin boğa sezonu bitmedi

Stok akış modeliyle (S2F) birkaç yıldır ilgi çeken yorumlar yapan anonim analist Plan B, boğa sezonunun henüz bitmediğini düşündüğünü söyledi. Plan B, "64 bin dolar en yüksek seviye değil. Gidişat S2Fx modeline uygun" dedi.

bitcoin-stok-akis

Bitcoin maksimalisti olan Plan B, en büyük kripto para için daha önce yaptığı 2021 sonu 288 bin dolarlık fiyat tahminiyle de ses getirmişti. Ünlü analist bu tahminini, boğa sezonu gelmeden aylar önce yapmıştı.

Mayıs ayında yaşanan düşüşün ardından, Bitcoin fiyatı stok akış modelinin altında olsa da endişelenmediğini ve satış yapanların da “zayıf eller” olduğunu belirten Plan B, yeni yorumuyla da ilgi toplamayı başardı.

“Tepe nokta 64 bin dolar değil”

Attığı tweet kısa sürede yüzlerce RT ve binlerce ‘Fav’ alan analist şu ifadeleri kullandı:

“Zincir üstü verilerim (grafikteki renkli yerler) bana, bu boğa sezonunun bitmediğini ve en yüksek seviyenin 64 bin dolar olmadığını gösteriyor. S2F modelimden bağımsız olan bir başka indikatörüme göre de Ağustos ayını 47 bin dolar altında kapamayacağımızı düşünüyorum”

ABD’nin dosyasına tepki göstermişti

Plan B ayrıca bu sabah saatlerinde attığı tweet’le de ABD’nin El Salvador, Panama ve Guatemala’daki bazı yetkilileri demokrası karşıtı olmakla ve yolsuzluk yapmakla suçlayan raporuna da tepki göstermişti:

“Geleneksel olmayan savaş şu an devreye girdi. IMF’nin taleplerini kabul etmeyen ve özgürlüğü seçen ülkelere böyle oluyor”

Bilindiği üzere “stok akış modeli”ndeki stok, bir varlığın mevcut arzını, akış ise yıllık üretimini ifade gösteriyor. Stok akış modeli, bir varlığın kıt olmasının, onun değerini artıracağını iddia eden bir model…

Kısaltması S2F olan model, varlık ne kadar kıt, ve üretim hızı da ne kadar düşükse olursa, o varlığın zaman içinde değer kazanacağını işaret ediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl