Kriptoda yatırımlar yeniden mi başlıyor: a16z ve Paris Hilton’dan blok zinciri firmasına yatırım

Yapay zekayla içerik değiştirilmesinin önüne geçme hedefiyle kurulan ve orijinal içeriklerin saklanması hizmetini veren blok zinciri tabanlı şirket Story Protocol, Paris Hilton ve risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz'ten yatırım aldı. Şirket toplamda 54 milyon dolarlık yatırım topladı.

ABD’nin para sıkılaştırma politikasıyla piyasadan dolar çekmesi ve kripto paralardaki düşüşler derken, risk sermayesi firmalarının da yatırımları dibe vurdu.

Birçok kripto odaklı firma yeni yatırım alamazken, istisnalar da göze çarpıyor. Son olarak ise içeriklerin orijinal, güvenli ve şeffaf bir şekilde saklanması ve daha sonra satılmasına olanak tanıyan Story Protocol, 54 milyon dolarlık yatırım aldı.

Yatırım yapan firmalar arasında kripto para projelerine de çok ciddi destek olan Andreessen Horowitz (a16z) ile Paris Hilton’un sahibi olduğu medya şirketi 11:11 de bulunuyor. Hashed, Endeavor ve Samsung Next de, diğer bilinen yatırımcılar arasında yer alıyor.

a16z’ye hisse ve token hakkı verildi

Story Protocol, blok zinciri tabanlı teknolojisini 2024’ün ikinci yarısında başlatacak. Yapılan yatırım, bu başlangıcı çok daha kolay hale getirecek. Yatırım turunda en çok fonu sağlayan a16z, şirketten hisse de aldı. Story Protocol’un token çıkarması halinde de, bu token’ların belli bir bölümünü elde edecekler. Ancak şirket kurucularından Jason Zhao, şu anda böyle bir düşünceleri olmadığını söyledi.

Yazından görsele ve sese kadar birçok içeriği saklama hizmeti verecek olan Story Protocol’den diğer uygulamalara bağlanabilecek olan üreticiler içeriklerini satma şansına da sahip olacaklar.

Bir diğer kurucu ortak olan Seung-Yoon Lee, “Yapay zeka ile değiştirilen içerik sayısı 1 ya da 2 yıl içinde çok daha fazla olacak. Hiçbir şeyi yok sayamazsınız” dedi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl