Bitcoin Lightning ödeme şirketi Strike, Afrika ödemelerini başlatıyor

Bitcoin Lightning Network üzerinde inşa edilen bir platform olan dijital ödemeler şirketi Strike, küresel ödeme özelliği çerçevesinde Afrika kıtasına düşük maliyetli ödemeler uygulamasını hayata geçirdi. Şirket bu uygulama için Afrika kıtasında ödeme hizmeti veren Bitnob ile ortaklık kurdu.

Bitcoin’e verdiği destekle bilinen ve özellikle ABD’de katıldığı programlarda yaptığı açıklamalarla ses getiren Jack Mallers’ın şirketi olan Strike, Afrika ödemeleri konusunda Bitnob firmasıyla anlaşmaya vardı ve anlık ödeme özelliğini hayata geçirdi.

Bu anlaşma sayesinde Strike şirketinin “Send Globally” özelliğini kullanan ABD vatandaşları, hızlı ve ucuz şekilde anlık olarak Afrika kıtasına para gönderebilecekler. Yapılan açıklamaya göre ilk etapta özellik, Nijerya, Gana ve Kenya’yı kapsıyor.

Anında yerel paraya çevrilip banka hesabına aktarılacak

Strike’ın son dönemde geliştirdiği özelliklerinden biri olan anında banka hesabına geçme ve yerel paraya çevrilme uygulamaları da bu ortaklık sayesinde kullanıcıların hizmetine sunumuş olacak. Ödemeler anlık olarak naira (Nijerya) sedisi (Gana) ve şiline (Kenya) çevrilebilecek ve yine anlık olarak banka hesabına geçilebilecek. Banka hesbaı dışında ödemeler Bitnob hesabına da aktarılabilecek.

Ortaklıkla ilgili konuşan Strike CEO ve kurucusu Jack Mallers, sınır ötesi ödemelerin pahalılığına değindi ve şunları söyledi:

“Yüksek işlem ücretleri, yavaş ödeme hızı ve teknoloji eksikliği gelişmekte olan ülkelerdeki sınır ötesi ödemeleri negatif şekilde etkiliyor. Birçok şirketin faaliyetlerini durdurması, işlem ücretlerinin çok pahalı olması Afrika kıtasındaki insanların ailelerine para göndermelerini her geçen gün daha da zorlaştırıyor. Strike ise bundan sonra insanlara ABD dolarlarını kolay ve hızlı şekilde sınır ötesi ödemelerde kullanma şansı tanıyor”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl