Stuttgart Borsası iştirakine kripto saklama izni verildi

Stuttgart Borsası'nın dijital varlık iştiraki Boerse Stuttgart Digital'a kripto saklama izni çıktı. Yapılan açıklamada Stuttgart Borsası'nın bu lisans ile birlikte, dijital varlıklarda aracı kurum, trade işlemleri ve saklama konusunda hizmet verebileceği belirtildi.

Son dönemde dijital varlıklar konusunda birçok olumlu adımın atıldığı Almanya’da Stuttgart Borsası’nın dijital varlık iştiraki Boerse Stuttgart Digital, kripto para saklama hizmetleri konusunda gereken son lisansı aldığını duyurdu.

Binance’ten önce aldılar

Alman Federal Finans Denetim Otoritesi (BaFin) izni verirken, şirket bundan sonra Avrupalı bankalara, aracı kurumlara, varlık yöneticilerine ve aile ofislerine de hizmet vermeye başlayabileceğini dile getirdi. Boerse Stuttgart Digital şirketinin, bu lisansı Binance borsası da dahil olmak üzere birçok rakibinden önce aldığını söylemekte fayda var.

Boerse Stuttgart Digital, Almanya’nın yanı sıra, İsveç ve İsviçre’de de borsa işletiyor. Şirketin ayrıca Slovenya’nın Ljubljana kentinde de ofisi bulunuyor.

Hatırlanacağı üzere ABD merkezli küresel borsa yöneticisi şirket Nasdaq da, geçtiğimiz hafta New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) denetiminde kripto saklama hizmetleri vermek istediğini açıklamıştı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl