Batan 3AC’nin kurucusu Zhu Su aylar sonra FTX kriziyle ortaya çıktı

Terra LUNA çöküşüyle birlikte iflas eden kripto yatırım şirketi Three Arrows Capital'ın kurucusu ve CEO'su Zhu Su, Twitter'daki sessizliğini uzun süre sonra bozdu. Nerede olduğu bilinmeyen Su, kendisini ise "Bir dönemim kriptodaki altın çocuğu" olarak tanımladı.

İflas eden milyar dolarlık kripto hedge fonu Three Arrows Capital’ın (3AC) kurucusu olan Zhu Su, 4 ay sonra ilk kez tweet attı ve yeni bir başlangıç yapmak istediğini söyledi. Zhu’nun son yaşanan FTX ve Binance olaylarıyla ilgili ise yorum yapmaması dikkat çekti.

Son verdiği röportajında ölüm tehditleri aldığını söyleyen Su Zhu Twitter’dan artık huzur istediğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“İş dünyasındaki başarısızlık ve amaçsızlık endüstrinin altın çocuğu olarak benim için çok zordu. Büyük dalgalarda sörf yaparken bir anda tahta kırıldı ve kayalıklarla yosunların arasında kaldım. Hissiyat bu şekildeydi. Dışlama ve şeytanlaştırma da bu durumu daha da kötü hale getirmişti. Bana destek olanlara teşekkür ediyorum. Sizlerin empatisi ve desteğinin bana yardımı büyük oldu. Yargılamaktan başka bir şey yapmayanlara da teşekkür ediyorum. Sizlerin şüpheciliğini de anlıyorum. Sabrınız için çok teşekkür ederim. Bana saldıran ve beni günahkeçisi olarak görenlerin de derin acılar çektiğini ve bu saldırıları en azından biraz rahatlamak için yaptıklarını da biliyorum. Bu kişilere de huzur diliyorum. Gazetecileri, regülatörlere ve histerik şekilde davranmayarak gerçek olaylara sükunetle bakanlara da teşekkür ediyorum. Dürüstlük konusundaki samimiyetimi zaman gösterecek”

“Eski arkadaşlarımla görüşüp sörf yapıyorum”

Şu anda elinde yeni bir proje olmadığını ve sadece sakin bir hayat istediğini belirten Su Zhu, “Eki arkadaşlarımla görüşüyorum. Sörf yapıyorum. Ruhumu dinlendirip mental sağlığımı yerimde tutuyorum. Yeni yabancı diller öğreniyorum. Benimle birlikte acı çeken, bana acı çektirmek isteyen herkes için dua ediyorum. Bazen sakin bir hayat bazen ise bir şeyler üretebileceğim bir hayat istiyorum. Hepinizi çok özledim” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl