Milyonların izleyeceği Super Bowl’a kripto para borsaları damga vuracak

ABD'nin en önemli organizasyonlarından biri olarak kabul edilen ve her sene ödenen reklam ücretleriyle çok konuşulan Amerikan futbolu finali Super Bowl'a bu sene kripto para borsalarının adeta akın etmesi bekleniyor. 30 saniyelik reklam için ödenecek ücret ise tam 7 milyon dolar...

ABD’nin en büyük kripto para şirketleri Super Bowl finalindeki reklamlara damga vurmaya hazırlanıyor. Amerikan medyasından Wall Street’in haberine göre Coinbase, Crypto.com ve FTX başta olmak üzere önemli birçok kripto para şirketi, ülkenin en büyük organizasyonu olarak görülen Super Bowl’a reklamlar verecekler ve kripto paraları ABD halkına bir kez daha tanıtacaklar.

30 saniyesi 7 milyon dolar

NBC’nin yayınlayacağı finalde reklamların 30 saniyesi için 7 milyon dolar ödenecek. Bu ücretin geçtiğimiz 4 senede talep edilen rakamdan ortalama 1,5 milyon dolar daha fazla olduğu belirtilirken, TSİ 12 Şubat’ı 13’üne bağlayan gece Los Angeles’ta oynanacak olan finalle ilgili tüm reklam kuşakları da haftalar öncesinden kapandı. Geçen seneki finalin, TV’den yaklaşık 92 milyon kişi tarafından izlendiği belirtilmişti.

FTX ve Crypto.com reklamlarda lider

ABD’de son dönemde kendini cidi şekilde spor organizasyonlarıyla gösteren iki kripto para borsası önplâna çıktı. Miami Heat’in salonuna kendi ismini veren ve bunun için 900 milyon dolar ödeyen FTX ile, Los Angeles Lakers ve Los Angeles Clippers’ın maçlarını oynadığı Staples Center salonuna ismini vermek için 700 milyon dolar ödeyen Crypto.com en çok konuşulan borsalar oldular. İki borsa, Formula 1 ve diğer spor dallarına yaptıkları yaıtırımlarla da ABD’deki Binance ve Kraken gibi borsaların önlerine geçtiler.

Verdiği reklamların karşılığını fazlasıyla alan FTX borsası, Temmuz ayında aldığı 900 milyon dolarlık yatırımla da bu anlamda rekor kırmıştı. FTX kısa süre önce de 400 milyon dolar daha yatırım almış ve toplam piyasa değerini de 32 milyar dolara çıkarmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl