SushiSwap, Kashi ve MISO’nun fişini çekti

Merkeziyetsiz borsa SushiSwap, token satış platformu MISO ve kripto kredi verme protokolü Kashi'yi kullanımdan kaldırmayı planladığını duyurdu.

SushiSwap’ın teknoloji direktörü Matthew Lilley’nin belirttiğine göre, kredi platformu Kashi ve token satış platformu MISO olmak üzere platformun iki ürünü kullanımdan kalkıyor.

“Tasarım açısından kusurluydu”

Lilley, bu ürünlerin kullanımdan kaldırılmasının başlıca nedenleri olarak kötü tasarım ve kaynak eksikliğini gösterdi. Lilley, “Kashi birçok nedenden ötürü, tasarım açısından kusurluydu, zarardaydı ve ona ayıracak kaynağımız da yoktu.” ifadelerini kullandı.

Lilley, SushiSwap’in bu iki hizmeti 2023’ün ilk çeyreğinde sunmayı bırakacağını ve tüm dikkatini tamamen kilitli toplam değeri (TVL) 390 milyon dolar olan ana merkeziyetsiz borsasına kaydıracağını da sözlerine ekledi.

SushiSwap ekibi, Mart 2021’de kullanıcıların DeFi alanında kripto varlıkları ödünç almasının bir yolu olarak Kashi’yi tanıtmıştı. Minimal Initial SushiSwap Offering’in kısaltması olan MISO da aynı dönemde Sushi tarafından DeFi projelerinin kitlesel fonlama ile başlatılması adına tanıtıldı. Bu hizmetlerin hiçbiri kullanıcılardan bir ilgi görmedi ve sonunda başarısız oldu.

Platformdaki mali sıkıntılar

Karar, platformun son aylarda önemli bir mali belirsizlikle karşı karşıya kalmasının ardından geldi. Aralık ayında yapılan bir güncellemede firma, yalnızca 1.5 yıllık işletme maliyetine sahip olduğunu duyurmuş ve “durumun kesintisiz operasyon için yeterli kaynak sağlamak üzere acil eylem gerektirdiğini” bildirmişti

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl