SUSHI, kilitli değerde 1.3 milyar doları geçti, 3 günde %1500 arttı

SushiSwap'ta kilitli değer 1.3 milyar doları geride bırakırken protokolün yönetim token'ı da üç gün içinde değerini yüzde 1500 artırdı.

sushi

DeFi dünyasının yeni yıldızı SushiSwap (SUSHI)… Bugün dünyanın en büyük kripto para borsası Binance tarafından listeleneceği duyurulan SUSHI, birkaç gündür devam eden yukarı yönlü ivmesini daha da artırdı.

SushiSwap, ek özelliklere sahip bir Uniswap klonu.

SushiSwap’ın, UniSwap’tan ayıran ise yönetim token’ı olan SUSHI. Bilindiği üzere UniSwap’ın henüz bir yönetim token’ı yok ve likidite sağlayıcılarına toplanan işlem ücretlerini veriyor. Diğer yandan SushiSwap ise likidite sağlayıcılarına, protokolün mainnet’i 2 hafta içinde devreye girdiği zaman SUSHI’leri vermeye başlayacak.

Uniswap şu anda, hangi havuzda olduğu fark etmeksizin likidite sağlayıcılarına tüm işlem ücretlerinin yüzde 0,30’unu ödül olarak veriyor. SushiSwap’ta ise yüzde 0.25’lik rakamın yanında yüzde 0.05’lik bölüm de SUSHI’ye çeviriliyor ve ödüller bu şekilde dağıtılıyor. Sonuç olarak en çok likiditeyi sağlayan kullanıcılar en çok SUSHI token’larına sahip oluyor.

Son veriler, protokolde SUSHI, ETH, USDT, DAI, UMA, BAND ve LINK gibi coin’lerden oluşan kilitli değerin 1 milyar 300 milyon doları geçtiğini gösteriyor.

SUSHI’de kilitli değer, 1.3 milyar dolara çıkarken token’ın fiyatı da patlayıcı bir büyüme yaşadı. Bugün Binance’te listeleneceği haberi gelen SUSHI, en çok işlem gördüğü borsalardan biri olan Gate.io’da 11 dolara yükseldi. Henüz üç gün önce tek bir SUSHI, 0.70 dolardan el değiştiriyordu. Bu, üç gün içinde yüzde 1500’lük bir artış anlamına geliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl