Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Gündemden düşmeyen SUSHI için çarpıcı rapor: Adil fiyatı 0.31 dolar!

Glassnode'un son raporunda, piyasaların gündeminden düşmeyen SushiSwap'ın SUSHI token'ı için gerçeğe uygun değerin 0.31 dolar olduğu iddia edildi.

cent

Zincirüstü veri sağlayacısı Glassnode, son dönemin tartışılan DeFi token’ı Sushi’nin şu anki değerinin olması gerekenin çok üstünde olduğunu belirtti.

Glassnode’un araştırmasına göre, geçen hafta yüzde 70’lik büyük bir düşüşle 2.36 dolara inen, haberin yazıldığı anlarda ise 2.73 dolardan işlem gören SUSHI token’ı değerinin çok üzerinde olabilir. Glassnode ayrıca SUSHI’nin bir daha en yüksek seviyesine ulaşma ihtimalinin de düşük olduğunu aktardı.

“Yarısını satan yatırımcı daha kârlı”

Glassnode grafiğinde, 0.28 doların üzerindeki herhangi bir SUSHI fiyatı için, token’ları elinde tutmak yerine SUSHI’lerinin yarısını satmanın ve dolayısıyla SUSHI/WETH havuzuna likidite sağlamanın, her zaman bir yatırımcı için daha kârlı olduğu gösterildi.

SUSHI tutan yatırımcıların ellerindeki token’ların yarısını satarak daha fazla para kazanacaklarının bir gerçek olduğu belirtilen raporda, bu durumun büyük bir satış baskısı yaratacağı yazıldı ve bunun protokolün enflasyonist mekanizmasının bir sonucu olduğu yorumu yapıldı:

“Yatırımcılar dikkatli olmalı. Likidite sağlamadan SUSHI tutanların parası mutlaka değer kaybedecektir”

“Çılgın hacimler olmadıkça 10 dolar üzeri absürt”

Başka bir grafikte SUSHI’nin çılgın hacimler olmadığı sürece 10 doların üzerine çıkmasının neredeyse imkansız olduğu aktarılırken, 100 milyar doların üzerinde bir hacmin bunu sağlayabileceği ve fiyat 10 doların üzerinde kısa süre kalsa bile enflasyonist mekanizmanın bunu hemen aşağı çekeceği yazıldı. Dolayısıyla bu hacimle bu fiyat beklentisinin absürd olduğu belirtilirken, dünyanın en büyük merkezsiz finans borsası olan Uniswap’ta da toplamda 1 milyar dolarlık hacim bile olmadığı bilgisi verildi.

“Sürdürülebilir fiyat 0.31 dolar”

SushiSwap’ın 400 milyon dolarlık günlük trade hacmi yakalaması durumunda sürdürülebilir ve adil fiyatın 0.31 dolar olduğu yorumu yapılırken, bunun da tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 11.93 dolardan yüzde 97 daha düşük bir fiyat olduğu yazıldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl