Sushiswap yüzde 20 yükseldi: Varlık yönetim firmasından 5 milyon $

Merkeziyetsiz borsa SushiSwap'ın kendi token'ı olan SUSHI, varlık yönetim şirketi GoldenTree'nin yaptığı 5.2 milyon dolarlık yatırımın ardından %20'lik yükseliş kaydetti.

Çapraz zincir entegrasyonları, güncellenmiş token-ekonomisi derken 5.2 milyon dolarlık GoldenTree yatırım açıklaması, merkeziyetsiz finans borsası SushiSwap token’ı SUHI’de büyük bir yükseliş getirdi. Açıklamanın ardından SUSHI fiyatı 1.35 doların da üzerine çıktı.

4 Ekim günü SushiSwap’ın arkasındaki DAO, CEO’luk görevine Jared Grey’i getirmişti. Bu haberin hemen ardından, bir gün sonra ise yatırım firması GoldenTree’den çok önemli bir açıklama geldi.

Şirket, bir süredir SushiSwap’ı takip ettiğini ve incelediği, daha sonra da yatırım yapma kararı verdiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Sushi topluluğu bir süredir zorlu dönemlerden geçmesine rağmen çekirdek ekibin ve bu topluluğun başardıkları karşısında heyevanlandık. Üst seviye ürünler çıkmaya devam ederken Sushi geleceğe yönelik ciddi potansiyelinin olduğunu da gösteriyor”

GoldenTree’nin yönetimi altında yaklaşık 47 milyon dolarlık varlık bulunuyor. Haberin yazıldığı dakikalarda ise SUSHI yaklaşık 1.27 dolardan işlem görüyor.

Hatırlanacağı üzere 2020 yılındaki DeFi yazının ardından UniSwap’ın bir kopyası olarak ortaya çıkmıştı. Artırılmış likidite madenciliği ve yönetişim özellikleriyle Uniswap’tan daha üstün olduğunu iddia eden proje anonim yazılım geliştiriciler Chef Nomi ve 0xMaki tarafından yaratıldı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl