Sushiswap’ın yeni CEO’suna ağır suçlamalar: SUSHI’de sert düşüş

Merkeziyetsiz borsalardan SushiSwap'ın bu ay başında DAO tarafından yeni seçilen CEO'su hakkında ortaya atılan dolandırıcılık ve hırsızlık iddiaları ile bazı sapkınlık suçlamaları SUSHI'de kısa sürede yüzde 10'u aşan bir düşüş getirdi. CEO Jared Grey ise geçmişiyle ilgili bu iddiaları reddetti.

SushiSwap’ın yeni CEO’suyla ilgili iddialar “kripto Twitter”ın en çok konuşulan konularından biri oldu. Merkeziyetsiz finans protokolünün CEO’su Jared Grey’in 2019 ve 2020 yıllarında bazı kripto para projelerinde topluluğun fonlarını çaldığı belirtildi.

“Fonları çalıp, başka bir blok zincire taşıdı”

2019 yılında adı ALQO olan bir projeyi geliştiren Grey, daha sonra Liberio adında bir cüzdan çıkardı. İddialara göre Grey, projenin cüzdanından ise topluluğun fonlarının yüzde 70 kadarını çaldı. Grey 2020 yılında ise ALQO projesinin adını EONS olarak değiştirdi ve zinciri Ethereum’a geçirdi. Grey’in bu sayede çalınan fonların izini de kaybettirdiği belirtiliyor.

Hiçbir zaman başlatılmayan Bitfineon projesi

Grey ile ilgili iddialar bununla da sınırlı değil. SushiSwap CEO’sunun yine 2020 yılında Bitfineon adında bir borsa geliştirdiği hatta bu borsadaki kripto para ve token listelemeleri için para aldığı ancak borsanın hiçbir zaman başlatılmadığı da iddia edildi.

HORSHE %6000 yükseldi!

Tüm bunların yanında hiçbir şekilde kanıtlanamayan bir hayvan istismarı iddiası da ortaya atıldı. Grey’in bir dönem bir atı istismar ettiği ortaya atıldı. Kripto Twitter ise bu fırsatı kaçırmadı ve Frey ile bu konuda dalga geçen “meme”ler tüm gece boyunca paylaşıldı. Hatta HORSHE adında bir token oluşturuldu ve kısa sürede %6 binlik yükseliş görüldü.

Grey: Tüm iddialar yalan

SushiSwap CEO’su ise Twitter hesabından yaptığı açıklamalar ile bu iddiaların hepsini reddetti. 2019 ‘da topluluğun fonlarının çalınmasının kendisi tarafından değil, o dönemki ortağı tarafından yapıldığını belirten Grey, “Fonlarını kaybeden tüm topluluk üyelerine geri ödeme yapıldı” dedi.

Grey diğer iddiaları da kesin bir dille reddetti.

Sushiswap’ın kendi token’ı olan SUSHI ise tüm bu karmaşa esnasında %10’dan fazla düşüş yaşadı. SUSHI haberin yazıldığı dakikalarda 1.23 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl