Suudi dolar milyarderi, kripto milyonerlerini bir araya getirdi

ABD'nin kripto paralar konusundaki sert adımları devam ederken, Miami'de ise içinde birçok kripto para yatırımcısı iş adamının da bulunduğu önemli bir finans konferansı düzenleniyor.

Hisse senedi piyasası yatırımcıları, kripto milyonerleri ve Trump döneminde ABD devletinde önemli noktalarda yer alan birçok isim, bugün sona erecek 2 günlük Geleceğe Yatırım İnisiyatifi Enstitüsü’nün organize ettiği bir panelde buluştu.

ABD medyasından Bloomberg’in haberine göre Miami’de düzenlenen panelin en ağır konuğu ise Suudi iş adamı Yasir el-Rumeyyan’dı. Haberde son dönemin ön plana çıkan ülkesi Suudi Arabistan’ın ABD’li yatırımcılardan daha fazla para toplayabilmek için el-Rumeyyan’ı panele gönderdiği belirtilirken, aynı zamanda buradaki birçok iş adamı ve yatırımcının da Suudi milyarderle birlikte çalışabilmek için organizasyona katıldığı yazıldı.

Bilindiği üzere el-Rumeyyan, 650 milyar dolarlık Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu’nun başında bulunuyor. Ünlü isim aynı zamanda dünyanın en büyük petrol şirketi Saudi Aramco’nun yönetim kurulu başkanı ve Newcastle United’ın da sahibi konumunda…

Mike Novoratz, Michael Klein ve Steven Mnuchin…

Bloomberg’in haberinde el-Rumeyyan’ın panelin ilk günü olan dün, sadece 10 dakikalık bir konuşma yaptığı ancak bunun bile çok önemli isimlerin organizasyona katılması için yeterli olduğu yazıldı. Kripto yatırımlarıyla bilinen Galaxy Digital’ın CEO’su Mike Novogratz, Suudiler için birçok anlaşma yapan ve iflastan son anda kurtulan Credit Suisse’te büyük kayıplar yaşayan Michael Klein ile Trump dönemi ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin de panele katılan önemli isimlerdendi.

Öte yandan panelin bugünkü oturumunda yine kripto yatırımlarıyla bilinen Andreessen Horowitz şirketi kurucuları Marc Andreessen ve Ben Horowitz de bir konuşma yapacaklar.

Novogratz, ABD Hükumetini eleştirdi

Mike Novogratz da panelde yaptığı konuşmada ABD hükumetinin, kripto para endüstrisini bastırmaya ve güçsüzleştirmeye çalıştığını iddia etti. Novogratz, “Yatırımcılar, olumsuz sonuçlar ortaya çıkabileceği korkusuyla yatırımlarını çektiler. Kripto para yatırımcıları baskı görmeyi reddediyor. Sektöre giren kurumsal para ciddi seviyede yavaşladı. Tüm yaşananlara rağmen fiyatlar artıyor. Denizaşırı ülkelerde de bu konuda hareketlilik var” dedi.

Yasir el-Rumeyyan, Saudi Aramco ve Kamu Yatırım Fonu’nu yönetiyor

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl