Suudi petrol devi Aramco, Bitcoin iddialarını yalanladı

Suudi Arabistan merkezli dünyanın en büyük petrol şirketlerinden biri olan Aramco, Bitcoin madenciliğine başlayacağı yönündeki haberleri yalanladı.

aramco

Suudi Arabsitanlı petrol şirketi Saudi Aranco, Bitcoin madenciliğine başlayacağı yönündeki haberlerin doğru olmadığını belirten bir açıklama yaptı.

Aramco’dan yapılan açıklamada, “Şirketin, Bitcoin madencilik faaliyetlerine başlayacağı yönündeki haberler tamamen gerçek dışı ve tutarsızdır” denildi.

Dünyanın en büyük petrol şirketi olmasının yanında, üçüncü en büyük şirketi de olan Aramco’nun hisselerinin küçük bir bölümünü çok uluslu bir konsorsiyuma satmak istediği de iddia ediliyordu.

Amazon da reddetmişti

Dünyanın büyük şirketleriyle ilgili Bitcoin haberlerinin sıklaşmaya başlaması ve bu haberlerin reddedilmesi de dikkat çekiyor. Son olarak ekonomi gazetesi City A.M, ABD’nin en büyük şirketlerinden biri olan Amazon’un Bitcoin kabulüne başlayacağı yönünde bir haber yapmıştı. İddialar kısa süre içinde Amazon tarafından reddedilmişti.

Dünyadaki önemli bazı petrol çıkarma platformlarında ve doğal gaz işleme merkezlerinde ise, açığa çıkan fazla enerjiyle Bitcoin madenciliği yapıldığı biliniyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl