Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

İsviçreli bankacılık grubu Swissquote, Bitcoin ticaretini başlattı

Avrupa’nın önde gelen bir online bankacılık grubu olan Swissquote, müşterilerine Bitcoin’le al-sat imkanı sağlayabilmek için Bitstamp ile ortaklık kurdu. Swissquote müşterileri artık hem BTC/EUR hem de BTC/USD arasında al-sat yapabiliyor. İki şirket, ortaklıklarını ileride daha da geliştirmeyi ümit ediyorlar. ‘Bu gibi ortaklıklar Bitcoin’e olan güveni arttırıyor’ Bitstamp’ın CEO’su Nejc Kodric, ortaklığın kripto para birimlerinin ana finans sektörüne entegre etmeye yönelik önemli bir adım olduğunu ifade etti: “Swissquote ile olan ortaklığımız Bitcoin’i geleneksel finans endüstrisiyle bütünleştirmek açısından bir sıçramayı temsil ediyor....

Avrupa’nın önde gelen bir online bankacılık grubu olan Swissquote, müşterilerine Bitcoin’le al-sat imkanı sağlayabilmek için Bitstamp ile ortaklık kurdu.

Swissquote müşterileri artık hem BTC/EUR hem de BTC/USD arasında al-sat yapabiliyor. İki şirket, ortaklıklarını ileride daha da geliştirmeyi ümit ediyorlar.

‘Bu gibi ortaklıklar Bitcoin’e olan güveni arttırıyor’

Bitstamp’ın CEO’su Nejc Kodric, ortaklığın kripto para birimlerinin ana finans sektörüne entegre etmeye yönelik önemli bir adım olduğunu ifade etti:

“Swissquote ile olan ortaklığımız Bitcoin’i geleneksel finans endüstrisiyle bütünleştirmek açısından bir sıçramayı temsil ediyor. Böyle önemli bir oyuncu ile çalışmaktan onur duyuyoruz. Bu gibi ortaklıklar Bitcoin’e olan güveni arttırıyor. Dijital para birimlerinin kısa zamanda gösterdiği güçlü potansiyel nedeniyle geleneksel finans şirketleri de bu dünyaya dahil olmak istiyor.”

Swissquote şirketinin CEO’su Marc Burki ise “Bu Bitcoin dünyasına ilk adımımız ve bundan dolayı güvenebileceğimiz bir ortakla çalışmak istedik.” dedi.

Hakikaten de Swissquote gibi şirketlerin Bitcoin ticaretini müşterilerine açmaya başlaması Bitcoin ve Blockchain teknolojilerini finansal sekötrün ana bileşenleri haline getirme yönünde artan bir eğilimin göstergesi.

Barclays’ın eski CEO’su Anthony Jenkins, geçtiğimiz günlerde Blockchain teknolojilerini benimsemeyen bankaların ana akımın dışında kalma riskinin bulunduğu konusunda uyarıda bulunmuştu.

Son olarak geçtiğimiz günlerde İsviçre’nin ilk özel bankası olan Falcon da müşterilerine Bitcoin’le al-sat imkanı sağlamaya başladıklarını duyurmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl