Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketi Switch, Bitcoin kabul etmeye başladı

15 yılı aşkın bir süredir Avusturya’da faaliyet gösteren elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketi Switch, doğalgaz ve elektrik faturaları ödemelerinde Bitcoin kabul etmeye başladığını açıkladı. Duyuru, bugün Switch’in resmi Facebook sayfası üzerinden yapıldı. Energie Allianz Austria’ya ait olan şirket duyurusunda bunun Avustruyalı müşteriler için bir ilk olacağını belirtti. Şirketin CEO’su Christoph Schmidt, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Schmidt, “Avusturya’da bir ödeme yöntemi olarak kripto para birimi Bitcoin’i kullanıma sokmakla dijital farkındalığa önem veren müşterilerimize ve diğer ilgili taraflara hitap etmeyi hedefliyoruz.” dedi....

15 yılı aşkın bir süredir Avusturya’da faaliyet gösteren elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketi Switch, doğalgaz ve elektrik faturaları ödemelerinde Bitcoin kabul etmeye başladığını açıkladı.

Duyuru, bugün Switch’in resmi Facebook sayfası üzerinden yapıldı. Energie Allianz Austria’ya ait olan şirket duyurusunda bunun Avustruyalı müşteriler için bir ilk olacağını belirtti.

Şirketin CEO’su Christoph Schmidt, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Schmidt, “Avusturya’da bir ödeme yöntemi olarak kripto para birimi Bitcoin’i kullanıma sokmakla dijital farkındalığa önem veren müşterilerimize ve diğer ilgili taraflara hitap etmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Türk girişimci Umut Kıvrak’ın şirketi Yipbee de Bitcoin kabul etmeye başlamıştı

Şirketin bu hamlesi enerji alanında bir ilk olsa da daha önce Avusturya’da Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul eden şirket sayısı az değil. Bunlardan biri olan Yipbee, Türk girişimci Umut Kıvrak’a ait. Kıvrak, geçtiğimiz ay siparişlerin yüzde 10’unun Bitcoin’le ödendiğini açıklamıştı.

Gelişmeler, Avusturya’yı kripto para birimleri konusunda alışılmadık derecede yavaş olan komşusu Almanya’nın bir adım önüne taşıdı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl