Dakikalar içinde token’ları sattı, Synapse (SYN) yüzde 25 düştü

Çapraz zincir köprü sağlayıcısı Synapse'de gece saatlerinde %25'ten fazla düşüş yaşandı ve SYN token'ın fiyatı 0.3 dolara kadar indi. Projenin arkasındaki şirketten yapılan açıklamada, likidite sağlayıcısının token'ları satmasından ötürü böyle bir durumun yaşandığı ve herhangi bir güvenlik açığı bulunmadığı ifade edildi.

İsmi henüz açıklanmayan likidite sağlayıcısının dakikalar içinde 9 milyon adet SYN token satması, fiyatta yüzde 25’ten fazla düşüş getirdi. Gece saatlerinde 0.30 dolara kadar inen SYN haberin yazıldığı dakikalarda ise 0.35 dolardan işlem görüyor.

“Güvenlik sorunu yok”

Konuyla ilgili açıklama ise projenin arkasındaki şirket olan Synapse Labs’den geldi. Şirketten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bir likidite sağlayıcımız bugün SYN token’larını satmış ve likiditesini geri çekmiştir. Bu sağlayıcınnın cüzdanlarındaki hareketleri dikkatle takip ediyoruz. Kendileriyle de iletişim halindeyiz. Ayrıca ne protokolde ne köprü de herhangi bir güvenlik sorunu mevcut değildir”

Zincir üstü takip hesabı Lookonchain’den gelen bilgiler ise likidite sağlayıcısının artık hiçbir şekilde SYN token tutmadığını gösteriyor. Satıcının, SYN token’lar karşılığında 2.35 milyon USDC aldığı belirtildi.

Synapse Labs’den verilen bilgiye göre de şu anda protokolde 123 milyon dolar kilitli varlık ve 42 milyon dolarlık da hacim bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl