Synthetix kurucusu, ağları birleştiren gaz ücretsiz Infinex’i başlattı

Merkeziyetsiz finansın bilinen projelerinden olan Synthetix'in kurucusu Kain Warwick, Infinex adında yeni bir proje başlattı. Ethereum'dan Solana'ya Polygon'dan birçok Ethereum 2. katman projesine kadar ağları destekleyecek ve birleştirecek olan Infinex; gaz ücretleri ve cüzdan kurulumu gibi birçok DeFi sorununu da ortadan kaldırıyor.

Synthetix kurucularından olan Kain Warwick, birçok blok zincirini kolay şekilde birbirine bağlayan ve tamamen zincir üstü işlemler yapılarak merkeziyetsizliği sağlamaya devam edecek olan Infinex’i başlattığını duyurdu.

Bir “geçiş anahtarı”yla üyelik işlemlerinin kolayca tamamlanabildiği web sitesinde rahat bir şekilde belirlenen şifrelerin ardından hesap oluşturuluyor.

Infinex Hesabı özelliğiyle, kullanıcı bekleme listesi süreci de bugün başladı. Projenin amacı ise, merkeziyetsiz finansın teknik alanlarına çok fazla hakim olmayan kullanıcıların deneyimlerini kolaylaştırmak… Cüzdan kurulumu, gaz ücretleri, ağlar arası köprü geçişleri gibi kullanıcıların zorlandığı birçok unsur burada devre dışı bırakılıyor ancak varlıklar da bir merkeze bağlı olmadan yönetiliyor.

Projeye erken dahil olma durumu ise kayıt yaptıktan sonra sisteme klilitlenecek olan varlıkların değerine göre belli olacak.

Infinex’in arkasındaki isim olan Kain Warwick, burada amacın tamamen son kullanıcıya kolay bir erişim sağlamak olduğunu ifade etti:

“Infinex sayesinde herkes kripto kullanabilecek ve zincir üstü işlemlerin sağladığı tüm seçenekleri rahatlıkla uygulayabilecek. Kimsenin ve hiçbir merkezi otoritenin veri tabanına bağlı olmadan, herkes kendi varlıklarını kontrol edebilecek”

500 milyon dolarlık varlığın kilitli olduğu Synthetix ile birlikte çalışacak olan Infinex; şu an için Ethereum, Solana, Polygon, Arbitrum, Optimism ve Base ağlarını destekliyor.

Projenin web sitesine girildiğinde kullanıcıları, “Gaz ücretleri yok. Cüzdan yok. Köprü geçişi yok, anahtar kelime yok ve yüzde 100 zincir üstü…” sözleri karşılıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl