SYSCoin nedir? Syscoin yorumları geleceği ve projesi

Son dönemde ATH seviyesine yaklaşarak yükselişleriyle adından yeniden söz ettiren, kripto para piyasasının ilk projelerinden olan SYSCoin hakkında yatırımcılar, SYSCoin nedir, SYSCoin projesi, SYSCoin geleceği, SYSCoin nereden ve nasıl alınır? şeklinde aramalar yapıyor. SYSCoin’e dair bilgileri içeriğimizde bulabilirsiniz.

Kurucusu ve kuruluş yılı: Sebastian Schepis / 2014
Blok zinciri: Kendine ait bir blok zincir
Toplam arzı: 888 milyon
Dolaşımdaki arzı: 623 milyon
En düşük fiyat: 0.0001992 dolar
En yüksek fiyat: 0.98 dolar
Projenin amacı: Syscoin (SYS), varlık ve token alanı olarak Bitcoin’de yer alan özellikleri geliştirerek dünyaya farklı çözümler sunmaktır.
Kullanım alanları: Varlık ve token alanı, blok zincir geleceği ve NFT’ler.

SYSCoin nedir?

SYSCoin, Sebastian Schepis tarafından 2014 yılında Syscoin’in ana geliştiricileri olmaya devam eden Blockchain Foundry kurucularıyla beraber kurulmuştur ve proje SYSCoin Vakfı tarafından yönetiliyor.

SYSCoin ölçeklenebilirliği açısından gayet iyi durumdadır. 60.000 TPS’ye kadar işlem oranını göstermek için Whiteblock tarafından bağımsız olarak test edilmiştir. İşlem ücretleri bakımından da oldukça cazip olan Syscoin platformunda, işlem başına bir kuruşun çok altında işlem ücreti ödenebiliyor ve platformun ana amaçlarından biri de ücretleri düşük tutmaktır.

SYSCoin, yalnızca Bitcoin’den sonra ikinci bir hash oranına sahip bir iş kanıtı blok zinciridir. %51 saldırılarınaa karşı daha fazla direnç için çok çekirdekli zincir kilitler ile rakipsiz bir güvenlik sunmak amacıyla Bitcoin ile birleştirilir.

SYSCoin’in Layer 1 özellikleri, neredeyse anında ağ işlemlerini deneyimlemek için tescilli Z-DAG teknolojisini, ultra düşük işlem ücretlerini, taproot’u ve bir simge platformunu ve Bitcoin’in gelişmekte olan Layer 2 gelişmeleriyle uyumluluğu içerir. SYSCoin’in token platformu şu anda özel yetkilendirme API’si, Fungible Tokens, NFT’ler ve Fraksiyonelleştirilmiş NFT’ler içerir.

SYSCoin Platformu’nda, bir ana düğüm ağı, ölçeklenebilir bir hizmet katmanı ve ChainLocks aracılığıyla ek güvenlik sağlar. Syscoin Platformu üzerine inşa etmek, Ethereum’un en iyisini alan ve daha büyük ve daha karmaşık programları ultra düşük ücretlerle kolaylaştırmak için işlem gücünü genişleten Ağda Geliştirilmiş Akıllı Sözleşmelere (NEVM) gelecekteki erişimin kilidini açar.

SYSCoin projesi?

Bitcoin, yazılım dünyasında ya da blok zinciri dünyasındaki General’in İkilemi’nde sorununa yönelik, Kripto Ekonomi mantığı ve teşviklerini kullanarak pratik bir sonuç sunmaya çalışan ilk eylem oldu. Ethereum, Bitcoin tarafından varsayılan benzer çerçeveler içinde Turing bütünlüğü kavramını soyutlayan ilk projeydi. SYSCoin’in sunduğu şey, Kripto Ekonomi mantığı ve teşvikleri kullanarak fikir birliğine varmak için koordinasyonu güçlendiren daha verimli bir finansal bilgi işlem platformu elde etmek için üzerine inşa edilmiş sezgilerle hem Bitcoin hem de Ethereum’un bir kombinasyonudur. Syscoin’i temel (ana bilgisayar) katman olarak kullanan ve verimli (yani işlem başına düşük gaz maliyeti) bir platform sağlayan dört katmanlı bir teknoloji yığını öneriyoruz. Başlıca avantajlarından bazıları, ölçeklenebilir merkezi olmayan uygulamalar oluşturma, Ethereum Gas ücretleri etrafında merkezi olmayan bir maliyet modelinin tanıtılmasıdır.

SYSCoin geleceği?

Syscoin, herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan token’ları talep üzerine diğer blok zincirlerine taşınmasına izin veren, güvenilir ve izinsiz bir şekilde çalışabilmesini sağlayan bir platformdur. SYSCoin yatırımcıları tarafından güvenle bakılan bir proje olarak göz önünde duruyor. Yatırımcılar bu kripto varlığa ve projeye orta ve uzun vadede değerleneceğini düşündüğü için yatırım yapıyor. SYSCoin’in Bitcoin ve Ethereum’daki çözümleri harmanlayarak tek potada eritmesi dikkat çekiyor.

Öte yandan Syscoin LUX’un yakında piyasaya sürülmesi, dünyanın ilk merkezi olmayan ve yerel RC (düzenleyici uyumluluk) token platformunu tanıtacak. Yol haritası blog yazısında belirtildiği şekliyle “Blok zinciri ekosisteminin mevcut “Vahşi Batı” doğası göz önüne alındığında, mevzuata uygunluk, diğerlerinden öne çıkmak ve ciddiye alınmak isteyen projeleri belirtmek için bir zorunluluk haline geldi. Amaçsız projeler, yanlış pazarlama ve yaygın dolandırıcılık konusunda küresel ve yargısal düzenleyiciler ile Syscoin, çekirdek düzeyde gerçek, dürüst ve dünyayı değiştiren blok zinciri projelerini mümkün kılan platformdur.” denildi.

SYSCoin nereden ve nasıl alınır?

Coinmarketcap verilerine göre, 1 Aralık 2021 itibariyle 527 milyon dolarlık piyasa değeri bulunan proje, 888 milyon olan maksimum token arzına sahiptir ve dolaşımdaki arz da 623 milyon olarak kaydedilmiş durumda. SYSCoin en yüksek fiyatını 2018 yılında 0.98 dolar ile yakalarken, en düşük seviyesini de 0.0001992 dolar ile görmüştür. ATH seviyesine oldukça yakın olan SYSCoin 1 Aralık 2021 tarihi itibariyle 0.84 dolardan işlem görüyor.

SYSCoin, eski bir proje olduğundan majör borsalar dahil birçok platformda listelenmiş durumda ve işlem yapılabiliyor. Binance, Gate.io, WazirX, Bittrex, CoinEx gibi kripto para alım satım platformlarından üyeliğiniz yoksa üye olup gerekli işlemleri tamamlayarak; üyeliğiniz varsa da hemen alım satım yapabilirsiniz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl