Tahminlerinin tam tersi çıkan Cramer’den kripto yorumu

Faiz artışlarına ilişkin endişeler devam ederken, yatırımcılar kripto paraları, Avrupa hisse senetlerini ve ABD hisse senedi vadeli işlemlerini terk etmeye başladı. Yatırımcılar Bitcoin’in neden düştüğü ve düşüşün ne kadar süreceğini merak ederken CNBC sunucusu Jim Carmer’dan bir yorum geldi

guvenilir-kripto-para-borsasi

Kripto para alanındaki daha geniş çaplı bir gerilemenin ortasında, geçtiğimiz günlerde 31 bin dolar seviyesini aşan daha sonra ise geri çekilen Bitcoin bir kez daha 30 bin dolarlık önemli eşiğin altına düştü. Bir numaralı kripto para kısmen toparlanmadan önce yüzde 5’e varan bir kayıp yaşadı. Haberin yazıldığı saat itibarıyla da 29 bin 200 dolar civarında seyrediyor.

Solana ve Avalanche da yüzde 7’lik bir kayba uğrayan Ethereum’a (ETH) kıyasla daha önemli düşüşler yaşadı. Coinglass tarafından sağlanan verilere göre, beklenmedik satışlar çeşitli borsalarda 237 milyon dolar değerindeki uzun pozisyonların tasfiyesiyle sonuçlandı.

Jim Cramer’ın tahminine kripto topluluğundan tepkiler

Finansal analist ve CNBC’nin Mad Money programının sunucusu Jim Cramer, piyasadaki yaygın düşüşe dikkat çekmek için Twitter hesabından “aşırı satışa” yaklaşıldığını belirtti.

Cramer’ın tahminleri genellikle aksi yönde çıktığı için attığı tweet kripto para topluluğunun dikkatini çekti. Twitter’da bir kullanıcı “Müjde arkadaşlar Nostradamus konuştu” derken diğer kullanıcılar Cramer’a karşıt bir bakış açısı benimsemesini tavsiye eden esprili ‘mem’ler paylaştı.

Zincir üstü analiz firması Santiment’e göre, kripto para piyasası şu anda bir güvensizlik durumu yaşıyor. Ayrıca Santiment, sosyal göstergeler ve fonlama oranlarının çelişkili beyanlara tanıklık ettiğini bildirdi.

Kriptolara ilgililerin azalması güvensizlikten mi?

Bir blog yazısına göre, yılın başından bu yana Twitter, Discord, Telegram ve Reddit gibi çeşitli sosyal medya platformlarında tartışmalara katılan bireylerin sayısında bir düşüş yaşandı. Bu düşüşün, kitlenin net bir anlayışa ya da görüşe sahip olmadığını gösteriyor olabileceği söylendi. Genel olarak, fiyatlardaki artışa rağmen topluluğun ilgisindeki azalma, şüphecilik duygusuna işaret ediyor.

Merakla beklenen Bitcoin’in yarılanmasına yaklaşık bir yıl kala, yılın ilk çeyreği kripto para meraklıları için dikkate değer bir yolculuk oldu. İleriye dönük olarak, kripto piyasası dikkatli davranmalı ve ikinci çeyreğin de aynı şekilde olup olmayacağını belirlemek için sosyal ölçümleri ve fonlama oranlarını yakından izlemelidir.

“Kripto boğaları dikkat etmek zorunda”

Bitcoin’in merakla beklenen yarılanmasına yaklaşık bir yıl kala, kripto boğaları harika bir ilk çeyrek geçirdi. Ancak piyasa 2. çeyreğin devam edip etmeyeceğini görmek için sosyal ölçümlere ve finansman oranına dikkat etmek zorunda oldukları söylendi.

 

 

 

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl