Modern çağın vazgeçilmezi olacak kripto okuryazarlığı için ilk adımı bugünden atın

Kripto eğitimine duyulan ihtiyaç daha belirgin hale geldikçe çözümleri de ortaya çıkıyor. Taklimakan Network, böyle bir çözüm. Taklimakan, kullanıcılara kripto sektördeki okuryazarlıklarını geliştirme ve pratik becerileri elde etme fırsatı sunan bir yatırım ve eğitim platformu.

Modern dünyada yaşamak için gerekli bir beceri olarak okuryazarlık, aritmetik ve finansal okuryazarlığın arasında belki yakında kripto okuryazarlığı da katılabilir. Zaman ilerledikçe çağdaş yaşamın kalabalığında gezinmek için daha fazla beceri gerekir. Bir asır önce temel okuryazarlık ve aritmetik, tüm eğitimli vatandaşların sahip olması gereken becerilerdi. Son zamanlarda finansal okuryazarlık tam yetkin bir yetişkinin vazgeçilmezi olarak kabul edilir. Çok uzak olmayan bir gelecekte de muhtemelen kripto okuryazarlığı herkesin ihtiyaç duyduğu bir sonraki beceri olacak.

Bundan elli yıl kadar önce birçok insan emeklilik birikimleri için bir servet deposu olarak gayrimenkul ile birlikte bir emekli aylığına güveniyordu. İş dünyasında hareketliliğin artmasıyla daha fazla insan servetlerini ve emeklilik tasarruflarını yönetmek için hisse senetleri, tahviller ve diğer enstrümanlara yönelmeye başladı.

İnsanların bu daha karmaşık ortamlarda yolunu bulabilmeleri için finansal okuryazarlık birçok ülkede eğitim programlarının odak noktası oldu: ABD’de Kişisel Finans Okuryazarlığı için Jump$tart Koalisyonu, finansal eğitimle ilgili kurumsal, akademik ve devlet kuruluşları ile kâr amacı gütmeyen kuruluşları bir araya getiriyor. Birleşik Krallık, para ve finansal kararlar hakkında ücretsiz ve tarafsız tavsiyelerde bulunan Para Tavsiye Servisi’ne sahip. Kanada’da Finansal Tüketici Ajansı’nın misyonlarından biri, finansal eğitimi desteklemenin yanı sıra tüketicilerin hak ve sorumlulukları konusunda farkındalıklarını artırmak.

Kripto sektörü, her geçen gün büyüyor ve çok çeşitli ekonomik sektörleri etkiliyor: bankacılık, finans, ticaret, reklamcılık, iletişim, veri analizi, veri depolama, sağlık – ve gayrimenkulü bile! Sadece ne olduğu hakkında en ufak bir fikri olsa bile çoğu kişi Bitcoin’i duymuş olacak. Bununla birlikte, 20 milyon insan zaten Bitcoin cüzdanlarına sahip ve bu sayı yükselecek. Elbette Bitcoin birçok kripto paranın en tanınmışı ve temeldeki Blockchain teknolojisi, dijital paranın çok ötesinde geniş bir uygulama yelpazesine sahip.

Çok az insan kripto konusunda yeterince bilgi sahibi

Ne yazık ki çok az insan bu teknolojinin faydalarından yararlanmak ve potansiyel tuzaklardan kaçınmak için yeterince bilgili. PricewaterhouseCoopers tarafından yapılan bir tüketici anketinde ankete katılanların yalnızca yüzde 6’sının kripto para birimlerine çok aşina olduklarını iddia edebileceğini ortaya koydu. Bu düşük eğitim seviyesi, piyasaya yeni giren deneyimsizlerin dolandırılma riskini artırıyor. Kullanıcı tabanı eğitilemezse kripto piyasasının hızlı gelişimi sürdürülemez olacak. İdealde kullanıcılar, tam okuryazarlığa, yani bir bireyin kripto ile ilgili kaynakların tümü hakkında bilinçli ve etkili kararlar vermesine izin veren bilgi ve becerilere sahip olmalı.

Kripto eğitimin çözümü var: Taklimakan

Kripto eğitimine duyulan ihtiyaç daha belirgin hale geldikçe çözümleri de ortaya çıkıyor. Taklimakan Network, böyle bir çözüm. Taklimakan, kullanıcılara kripto sektördeki okuryazarlıklarını geliştirme ve pratik becerileri elde etme fırsatı sunan bir yatırım ve eğitim platformu. Her kullanıcı, kripto yatırımın incelikleri konusunda onlara rehberlik edecek bir mentor seçebilecek. Web seminerleri ve dersler de ayrıca mevcut olacak.

Kullanıcılar, bir Blockchain teknolojisi kütüphanesine, çeşitli sermaye yatırım yöntemlerinin ve kripto piyasadaki alım satım araçlarının açıklamalarına erişebilecek. Eğitim merkezi, materyallerini yapılandıracak ve mevcut bilgi düzeylerini geliştirmek, eğitim hedeflerini ilerletmek için kullanıcılara dağıtacak.

Kullanıcılar, daha bilgili ve deneyimli hale geldikçe kendi içeriğine katkıda bulunmaya başlayabilirler – makaleler, eğitim materyalleri, web seminerleri, bireysel danışmanlık v.b., ve bunu yapmaları halinde TKLN token’larıyla ödül alacaklar.

Buradaki ana fikir yeni başlayanlardan deneyimli tüccarlara, herkese hitap edecek şekilde sıradan bir insanın kripto para bilgisini olması gereken düzeye çıkarmak amacıyla benzersiz ve büyüyen bir eğitim topluluğu oluşturmak.


Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazı, sponsorlu bir tanıtım yazısıdır. Uzmancoin’in bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur. Uzmancoin, bu sayfadaki ürün veya hizmetten doğacak riskler karşısında sorumlu tutulamaz. Burada yazılanlar bir tavsiye niteliği taşımaz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl