TAV Havalimanları (TAVHL) yeni bilançosu beklentileri uçurdu

tavhl hisse hedef fiyat

TAV Havalimanları (TAVHL) dün gece 2023 yılının son çeyrek bilançosunu kamuoyu ile paylaştı. Şirketin son çeyrek bilançosu piyasa tarafından olumlu karşılandı. Beklentilerin fazlasıyla üzerinde gelen net kâr TAVHL hissesinin yatırımcılarını sevindirdi. Güzel gelen bilançonun ardından aracı kurumlar TAV Havalimanları (TAVHL) hissesi için yeni raporlar yayınladı.

Yıllık net kâr iki kat arttı

Şirket bu çeyrekte 73 milyon Euro net kâr açıkladı. Bu şirketin net kârını yıllık bazda %104 arttırdığı anlamına geliyor. TAV Havalimanları’nın 2023 yılı toplan net kârı 249 milyon Euro oldu.

Ayrıca Antalya operasyonlarından elde edilen ertelenmiş vergi geliri de net kârdaki artışı destekledi. Piyasa beklentisi 57 milyon Euro olan FAVÖK ise 63 milyon Euro gelerek beklentilerin hafif üzerinde seyretti.

TEB Yatırım “AL” dedi, beklentiyi yükseltti

TAV Havalimanları’nın piyasa beklentilerini aşan bilançosunun ardından TEB Yatırım şirket için beklentisini yukarı yönlü olarak revize etti. Daha önce de TAVHL hissesi için AL önerisinde bulunan aracı kurum tavsiyesini korudu.

TEB Yatırım’ın yeni raporunda %118’lik getiri potansiyeline dikkat çekildi. Aracı kurum tarafından hazırlanan raporun ilgili kısmı şu şekilde: “Güncellediğimiz makro tahminler ile 12A HF’mizi %20 yükselterek 327,66 TL/hisse’ye yükseltiyoruz. TAV Havalimanları’ nın için hedef değerimiz %118’lik ile yukarı yönlü potansiyeline işaret ediyor. TAV Havalimanları’nın eğlence-seyahat pazarındaki güçlü talebe ve yeni satın alınan Almatı Havalimanı’nın önemli katkısına bağlı olarak sağlam büyüme beklentileri sunduğunu düşündüğümüz için TAV Havalimanları’na yönelik AL tavsiyemizi koruyoruz.”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl