Tayland’ın en büyük bankasından 100 milyon dolarlık Web3 fonu

80 yıllık geçmişe sahip olan ve Tayland dışında Güney Asya bölgesinin de en büyük bankalarından olan Kasikorn Bank (KBank), 100 milyon dolarlık Web3 ve yapay zeka fonu başlatıyor. Fon daha çok Güney Asya merkezli teknoloji, Web3 ve yapay zeka projelerine yatırım yapacak.

Güney Asya’nın kripto para benimsenmesi bakımından en ileri ülkelerinden biri olan Tayland’ın dev bankası Kasikorn Bank (KBank) 100 milyon dolarlık Web3 ve yapay zeka fonu açıkladı. KXVC adı verilen fon, bankanın teknoloji kolu tarafından başlatılırken, bankanın yönetim kurulu başkanı olan Krating Poonpol’a direkt olarak bağlı yönetilecek.

Fon en başta yapay zeka, Web3 ve Asya merkezli fintech ile teknoloji firmalarına yönelecek. Fonun ayrıca, sıfır bilgi kanıtı ve likit stake türev teknolojilerine de yatırım yapacağı belirtildi.

Bnaka bir süredir Web3 ve yapay zeka alanında çalışmalar yaparken, Coral adında bir NFT platformu ile kripto portföy takibi yapan Bigfin adında startup’ları da bulunuyor. Bankanın ayrıca 1KX, Hashkey Capital ve Symbolic Capital gibi bilinen kripto fonlarıyla da ortaklıkları bulunuyor.

Bilindiği üzere çok sert bir ayı sezonu yaşanmasından ötürü kripto fonları uzun süredir yatırım almakta zorlanıyor. Kripto startup’larına olan yatırımlar son 5 çeyrekte sürekli düşüş yaşamıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl