Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Tayland’da Dogecoin gibi meme token’ları ve bazı token’lar yasaklandı

grafik

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, yayımladığı yeni kurallarla Dogecoin ve Shiba Inu gibi meme token’ların yanı sıra taraftar token’ları ve NFT’ler gibi token türlerine yasak getirdi.

Duyuruya göre, Tayland’da 11 Haziran’dan itibaren aşağıdaki token türlerinin alınıp satılmasına izin verilmeyecek:

Kurumun ifadesine göre fiyatı sosyal dünyadaki trende bağlı olan ve net bir amaç ya da dayanağı bulunmayan meme token’ları.

Bilindiği üzere Dogecoin başta olmak üzere meme token’ları, bu sene yükselen bir trend halini aldı. Özellikle Elon Musk ve diğer ünlülerin sosyal medyadaki paylaşımları, Dogecoin ile Shiba Inu gibi kripto para birimlerinin fiyat hareketlerini büyük ölçüde etkiliyordu.

Tayland’da yasaklanan diğer token türü ise fan token’ları, yanı taraftar token’ları oldu. Bu token’lar, kulüp kararlarına etki etmenin yanı sıra kişiye özel ödül ve hizmetler sağlıyor, ürün alımlarında belirli avantajlar sunuyordu.

Ayrıca NFT olarak bilinen ve bir dijital eserin ya da fiziksel bir varlığın sahipliğinin kanıtı olabilen token türlerine de yasak getirildi. NFT’ler de 2021 yılında adeta patlama yaşamışlardı.

Son olarak kurum BNB gibi borsa token’larını da yasakladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl