Tayland’ın telekom devi JTS, Bitcoin madenciliğine başlıyor

Bitcoin madenciliğine adım atan şirketlere Tayland'ın telekom şirketi JTS de eklendi. Şirket bir sonraki ödül yarılanmasına kadar 50 bin madencilik cihazı çalıştırmayı plânlıyor.

Son 6 ayda Bitcoin fiyatındaki büyük artış ve kripto para madenciliğinin geldiği seviye birçok girişimciyi de harekete geçirirken son olarak Tayland’ın telekom şirketi ve Jasmine International’ın alt fitması olan Jasmine Telekom Sistemleri (JTS) Bitcoin madenciliğine adım attı.

2024’e kadar 50 bin madencilik cihazı!

Şirket, Jastel Veri Merkezi’ne bu yılın üçüncü çeyreğinde 500, bir sonraki ödül yarılanması (halving) öncesine kadar (2024 yılı) ise 50 bin madencilik makinesi yerleştirmeyi hedefliyor. Tayland medyasından Bangkok Post’un haberine göre şirket, Güney Asya Uluslar Birliği’nin bu anlamda en büyük madencilik şirketi olma amacında ve tüm Bitcoin madencilik kapasitesinin de yüzde 5’in elde etme peşinde…

“Bir süredir plânlıyorduk”

Şirketin yönetim kurulu başkanı olan Dusit Srisangaoran da bir süredir Bitcoin madenciliği işini pl3anladıklarını belirtti ve şunları söyledi:

“JTS için Bitcoin madenciliğine yatırım yapmanın iyi bir zamanı olduğunu düşünüyoruz. Bunu bir süredir plânlıyorduk. Bitcoin gittikçe tüm dünyada yayılıyor ve Çin’de yaşananlardan ötürü de hsh oranları son 8 ayın en dip seviyesine gelmişti. Yüksek standartta veri merkezi tecrübemiz bulunuyor. Hem yerel hem dış ülke kaynaklı yatırımcılarımız var. Bu yüzden bu iş kolundaki yatırımlarımızı genişletmede sorun yaşamayacağımızı düşünüyorum”

Şirket ayrıca ulaşılacak kapasiteyle yıllık 16 bin BTC çıkarabileceğini öngörüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl