Ünlü şarkıcı Taylor Swift “FTX tuzağı”ndan tek bir soruyla kurtuldu

ABD'li ünlü şarkıcı Taylor Swift'in FTX'ten gelen 100 milyon dolarlık sponsorluk teklifini reddettiği belirtildi. Swift'in özellikle birçok yıldız ve ünlünün sormadığı yatırım sözleşmesi konusuna değindiği ve ikna olmayınca anlaşmadan çekildiği ifade edildi.

Kasım ayında iflas eden ve birçok ABD’li ünlüyü zor durumda bırakan FTX borsasının, ABD’li şarkıcı Taylor Swift’e de teklif yaptığı ancak ret cevabı aldığı belirtildi.

“Kayıtsız yatırım sözleşmesi olmadığını söyleyebilir misiniz?”

Konuyla ilgili konuşan ise bir podcast’e katılan ve ünlülere toplu dava açan avukat Adam Moskowitz oldu. FTX’in sponsorluk önerdiği ünlü kişilerden sadece Taylor Swift’in gerekli araştırmaları yaptığını söyleyen Moskowitz şu ifadeleri kullandı:

“FTX’in sponsorluk önerdikleri arasında sadece bir isim gerekli olan araştırmayı yaptı. O da Taylor Swift. FTX’e, ‘Bu sattıklarınızın kayıtsız yatırım sözleşmeleri olmadığını söyleyebilir misiniz?” diye sormuş. İkna edici cevap alamyınca da anlaşmayı yapmamış…”

Bilindiği üzere avukat Moskowitz; Tom Brady, Stephen Curry ve Shaquille O’Neal gibi birçok isme toplamda 5 milyar dolar talep eden bir dava açmıştı. Avukatın iddiasına göre, bu ünlülerin hiçbirisi FTX borsasının kanunları delip delmediği konusunda araştırma yapmadı.

Swift 2021 yılının sonbahar aylarında FTX ile sponsorluk görüşmelerine başlamıştı.

Business Insider’daki bir başka habere göre ise FTX’in çalışanları da Swift ile yapılmak istenen anlaşmanın çok pahalı olduğunu belirtiyorlardı ve sözleşme şartlarından memnun değillerdi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl