Ether ETF’leri, diğer kripto fonları için kapıyı açtı: TD Cowen

Geçtiğimiz hafta SEC tarafından adeta alelacele kabul edilen Ether ETF'lerinin, diğer kripto fonları için de artık kilidi açtığı belirtiliyor. Finansal hizmetler şirketi TD Cowen analistleri, SEC'nin kripto paralara olan bakış açısı değişmemesine rağmen çeşitli coin'lerin oluşturduğu sepet fonların bile onaylanmasının sadece "zaman meselesi" olduğunu belirtiyorlar.

ABD merkezli bir finansal hizmetler firması olan TD Cowen, Ether ETF’lerine verilen onayın, çok daha fazla kripto fonunun önünü açtığını belirtti. Yönetimi altında 15 milyar dolarlık varlık bulunan TD Bank Group’un bir alt şirketi olan TD Cowen’ın araştırma birimi son raporunda, SEC’nin, diğer birçok kripto fonuna onay vermesinin artık “zaman meselesi” olduğu yorumunu yaptı.

“Beklediğimizden 6 ay erken oldu”

TD Cowen’in araştırma grubundan Jaret Seiberg, müşterilerle paylaştığı analizinde, Ether ETF onayının beklediklerinden erken geldiğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Aslında vadeli kripto ETF’leri kabul edildiğinde, spot ETF’lerinin de onaylanacağı kaçınılmaz bir gerçekti. Önümüzdeki bir yıl içerisinde, muhtemelen Bitcoin ve Ether’den oluşan bazı sepet kripto fonları da onaylanacaktır. Ancak daha kalabalık sepetlerin olma ihtimali de var”

“Davalar da devam edecektir”

Finans şirketi ayrıca SEC’deki kripto karşıtı duruşun ise süreceğini düşünüyor. 2026 yılına kadar kurum içerisindeki Demokrat üstünlüğün devam edeceğini öngören analistler, “Kurum kayıt dışı menkul kıymet satışı yaptığını düşündüğü şirketlere davalar açmaya bu dönem boyunca devam edecektir” ifadelerini kullandılar.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Bülent Öztürk Yanıtla

    Etherium,etherium name service(ENS) ve Ether Fi ,Compund koinlerin fiyatlarının fırlayacağını düşünüyorum